Strona głównaGrySCUM: Developer usuwa nazistowskie tatuaże

SCUM: Developer usuwa nazistowskie tatuaże

Devolver Digital i Gamepires usunęły z gry SCUM tatuaże zdobiące ciała graczy związane z nazizmem. Zostały one wprowadzone do gry wraz z DLC zawierającym wzory tatuaży prawdziwych więźniów.

Scum Supporter Pack DLC zawierał między innymi projekty tatuaży z liczbami 14 i 88 oraz żelaznym krzyżem, które są wykorzystywane przez neonazistów. Deweloper tłumaczy się, że nie był świadomy ich rzeczywistego znaczenia.

W swoim oświadczeniu wydanym dla serwisu Polygon powiedział, że nie zgadza się na używanie tej symboliki lub jakiejkolwiek innej treści szerzącej nienawiść. Użycie tatuaży miało na celu pomóc w przedstawieniu realistycznego elementu kultury więziennej. Obecnie zostały one usunięte z gry.

Devolwer dodał także, że przeprasza i przeprowadzi pełną analizę treści w grze, aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.

Oświadczenie Gamepires:

– Niedawno dodaliśmy nowe treści do SCUM, wśród których były neonazistowskie symbole. Naszym zamiarem było umożliwienie graczom stworzenia najgorszego z najgorszych więźniów, którego nikt nie chciałby spotkać na swej drodze. Od momentu pierwszej reakcji na naszych forach omawialiśmy to, jako zespół z naszym wydawcą i zgadzamy się, że było to niepotrzebne i dlatego zostały one usunięte. Przepraszamy za ten błąd i obiecujemy naszym fanom, że będziemy postępować teraz znacznie ostrożniej.

Część z graczy nie popiera takiej decyzji argumentując to tym, że naziści są do bani, ale SCUM to gra o więźniach. W amerykańskich więzieniach działa prężnie Aryjskie Bractwo, które ma takie tatuaże. Ich usunięcie z gry powoduje, że spada realizm gry. Zwłaszcza, że w grze są inne symbole związane z innymi gangami.

A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Symbole powinny zostać czy powinny zniknąć wszystkie? Dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię