Strona głównaWiadomościScythe Kotetsu Mark II budzi respekt wśród rozgrzanych procesorów

Scythe Kotetsu Mark II budzi respekt wśród rozgrzanych procesorów

W strefie układów chłodzenia pojawił się nowy gracz. Model Kotestu Mark II nie będzie potrzebować bloku wodnego, by ostudzić zapał CPU.

Ciepło przyjęte przez użytkowników PC, a chłodno przez procesory chłodzenie Kotestu Mark doczekało się ulepszonej wersji Mark II. Odpowiedzialna za jego produkcję firma Scythe zachowała pierwotny design coolera, wprowadzając poprawki względem właściwości fizycznych i aparycji. Procki ponownie zaznają arktycznego zimna, lecz w lepszym wydaniu za sprawą zoptymalizowanego procesu produkcji.

To co od razu rzuca się w oczy, to inne ułożenie radiatora. Nie jest już wyśrodkowany do punktu montażu z płytą główną, a przesunięto go w bok i delikatnie wycofano. Ma to ułatwić jego instalację w przypadku korzystania z kart graficznych o szerokim chłodzeniu, a także udostępnić więcej miejsca dla kości pamięci wyposażonych w pokaźne radiatory.

Przód aluminiowej konstrukcji o wysokości 15,4 cm i całkowitej masie 645 g przykrywa autorski wentylator Scythe Kaze Flex 120 PWM. O jego dobrej wydajności pracy świadczy kilka cech, a w tym gwarancja działania do 120 tys. godzin, manualna regulacja obrotów 300-1200 RPM, a także niski poziom wydzielanego hałasu 4-25 dB.

Dzięki zastosowaniu najnowszego mechanizmu montażu Hyper Precision Mounting System i dodatkowemu backplate, ciężar chłodzenia nie doskwiera płycie głównej. Sprężynowe śruby zapobiegają nierównomiernemu rozłożeniu nacisku. Natomiast maksymalne obroty wirnika nie przenoszą wibracji, bowiem w każdym jego rogu zainstalowano gumowe izolatory.

Chłodzenie Kotestu Mark II zostało przygotowane z myślą o prawie wszystkich procesorach. Ma uniwersalny system montażu, toteż może wylądować na podstawkach Intela oraz AMD (Intel – LGA775, LGA1150, LGA1151, LGA1155, LGA1156, LGA1366, LGA2011(V3), LGA2066; AMD – Sockets AM2(+), AM3(+), FM1, FM2(+), AM4).

Na europejskim rynku kosztuje około 30 euro. Nie wiadomo jeszcze jaka cena będzie obowiązywać za niego w Polsce. Jeśli zamknie się w granicach 180-200 zł to możemy mówić o dużej konkurencji dla firmy Silentium PC. Jak myślicie chłodzi tak dobrze, jak wygląda?

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię