Strona głównaGryAktualnościSEGA otwiera nowe studio w Sofii w Bułgarii

SEGA otwiera nowe studio w Sofii w Bułgarii

W tym roku SEGA przeszła swego rodzaju rewitalizację. Zaczęło się od powrotu klasycznych tytułów, takich jak Sakura Wars, Valkyria Chronicles i Shenmue. Ponadto w SEGA Amercia doszło do zmiany na stanowisku prezesa. Dzisiaj firma poinformowała, że SEGA Europe również dokonuje restrukturyzacji i otwiera nowe studio QA w Sofii w Bułgarii.

Dział QA obecnie znajduje się w Londynie, ale w ciągu najbliższych dwóch lat zostanie przeniesiony do Sofii. Gary dale, prezes i dyrektor operacyjny Sega Europe powiedział Gamesindustry, że nie miał na to wpływu Brexit. Głównym powodem było odkrycie Bułgarii jako wielkiego talentu IT w śród krajów Europy.

Bułgaria jest europejskim liderem w dziedzinie rozwoju technologii informatycznych, w których znajdują się biura regionalne najbardziej renomowanych centów technologicznych na świecie, w tym IBM i HP. A także ma bogatą historię osiągnięć technologicznych i innowacji. To idealne miejsca, aby otworzyć najlepsze centrum zapewniania jakości.

Do 2020 nadal będzie działało biuro w Londynie. Zmiana lokalizacji nie spowoduje natychmiastowych zwolnień, a SEGA twierdzi, że dadzą obecnym pracownikom QA możliwość przeniesienia do nowej lokalizacji.

Europejski oddział kontroli jakości obsługuje wiele tytułów od SEGA Creative Assembly, Sports Interactive, Relic, Amplitude i Hardlight. Mimo że kontrola jakości to niewdzięczna praca to jednak daje dużo satysfakcji. Gary Dale również chwali swój obecny zespół i nie może się doczekać współpracy z nimi przy tworzenia nowego oddziału.

Z niecierpliwością czekamy na współpracę z obecnym zespołem w Wielkiej Brytanii w Londynie, kiedy budujemy ten ekscytujące projekt w Sofii. Ich doświadczenie i pasja do Sega i jej różnorodnych IP będą nieocenione w procesie zmiany.

Szkoda tylko obecnej ekipy pracującej w Londynie. Te wszystkie piękne słowa to tylko takie korporacyjne gadanie. Nie da się ukryć, że ekipa QA idzie na bruk. A propozycja przeniesienia do Bułgarii to tylko mydlenie oczu na odczepnego, bo raczej niewielu pracowników będzie chciało się przenieść. W każdym razie przyszył i obecnym pracownikom SEGA QA życzymy powodzenia.

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię