Strona głównaKonsolePremiera wydania Sega Mega Drive Mini opóźniona

Premiera wydania Sega Mega Drive Mini opóźniona

Kolekcjonerzy retro konsol oraz ich nowych wydań w wersji mini mogą poczuć się zawierzeni. Sega ogłosiła, że ich konsolka Sega Drive Mini pojawi się dopiero w przyszłym roku.

Producent zapowiedział konsolkę podczas japońskiego eventu Sega Fes i miała zostać wydana w tym roku z okazji 30-lecia oryginalnej wersji konsoli. W tej sytuacji wygląda na to, że z jubileuszu nici a na naszych półkach jeszcze przez jakiś czas pozostanie zakurzone miejsce, do wypełnienia.

Sega jednak ma dobry powód, dla którego opóźnia premierę mini konsoli. W związku z bardzo szerokim zainteresowaniem po obu stronach oceanu producent przygotuje dwie wersje Mega Drive Mini. W Stanach Zjednoczonych do nabycia będzie model Genesis, z kolei w Europie będziemy mogli kupić wersję Mega Drive. Obie wersje sprzętu ukażą się w sklepach jednocześnie.

Wygląda również na to, że Sega poprawia konfigurację urządzenia twierdząc, że:

…w celu osiągnięcia, jakości, która zadowoli wszystkich fanów Sega, dokonaliśmy przeglądu projektu i włączyliśmy do współpracy najlepszych programistów.

W związku z zaistniałą sytuacją Sega przeprosiła za opóźnienie Mega Drive Mini i poprosiła fanów o cierpliwość. Nie jest to jedyna konsola w wersji mini, na którą warto będzie polować Sony zaprezentowało niedawno klasycznego PSX w wersji mini.

Co sądzicie o kolejnej retro konsoli w wersji mini? Chcielibyście mieć taką na swojej półce? Dajcie znać w komentarzach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię