Strona głównaKonsoleSenua's Saga: Hellblade 2 – najnowsza grafika z gry wygląda oszałamiająco

Senua’s Saga: Hellblade 2 – najnowsza grafika z gry wygląda oszałamiająco

Ninja Theory opublikowało nową grafikę Senua’s Saga: Hellblade 2 i jest ona dość niezwykła. Deweloper eksperymentuje z oświetleniem w grze i trzeba przyznać, że efekt jest niesamowity.

Jeżeli tak będzie wyglądała Senua w grze to zdecydowanie możemy liczyć na ucztę dla oczu podczas gry. Hellblade 2 korzysta z Unreal Engine 5, stworzonego przez Epic Games. Najnowsza wersja silnika udostępnia również zestaw narzędzi, który obiecuje niesamowitą grafikę i nie tylko. Microsoft potwierdził, że użycie nowego silnika doprowadzi wizualnie serię Hellblade do poziomów jakich wcześniej nigdy nie widziano.

Zobacz: Steam z nowym rekordem aktywnych użytkowników

Zwiastun, który został przedstawiony w 2019 roku również robił niesamowite wrażenie. Był on przechwycony bezpośrednio na silniku gry i ma reprezentować możliwości konsoli Xbox Series X.

Akcja Senua’s Saga: Hellblade 2 toczy się na Islandii, co stanowi odmianę w stosunku do pierwszej części. Również fabuła będzie czymś zupełnie nowym. Jak podkreślił współzałożyciel Ninja Theory, Tameem Antoniades:

Chociaż Hellblade dał nam bardzo osobisty wgląd w psychozę, ta kontynuacja opiera się na tym, aby pokazać, jak szaleństwo i cierpienie kształtuje mity, bogów i religię. Naszym celem jest stworzenie doświadczenia porównywalnego z epickimi mitami i sagami z dawnych czasów.

Pierwsza część gry została stworzona przez 20 osób. Po przejściu studia przez Microsoft nad dwójką ma pracować dwa razy więcej osób. Data premiery nie została jeszcze oficjalnie wyznaczona. Wiemy tyle, że gra trafi na Xbox Series oraz prawdopodobnie na PC. Będzie dostępna dla subskrybentów Game Pass.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię