Strona głównaWiadomościSeria Fallout wraca... w wersji planszowej

Seria Fallout wraca… w wersji planszowej

Czy jest na sali ktoś, kto nie kojarzy tego tytułu? Nie? Tak myślałem. Fallout zapisał się w historii gier PC skutecznie. Na tyle, że seria ta pewnego dnia wyszła poza wydania pecetowe trafiając na konsole, póżniej na urządzenia mobilne, a teraz – także na stół. Owszem, wiemy że skupiamy się na pecetowym gamingu, ale każdemu przyda się chwila „analogowej” rozrywki. Od czasu, do czasu 🙂 Uspokajamy, nie będzie to klon Hearthstone’a, Gwinta czy wspominanego niedawno Artifact’a.

Fallout - gra planszowa

Twórcą planszówki jest firma Fantasy Flight Games, działająca od 1995 roku. Na swoim koncie ma już znane franczyzy, a wśród nich między innymi Star Wars, Gra o Tron, Władca Pierścieni czy Warhammer 40k. Fakt ten pozwala na bycie spokojnym, że nowe dzieło spod rąk zatrudnionych w tej firmie designerów nie okaże się niewypałem. Firmowany marką Bethesdy produkt będzie grą planszową, umieszczoną bezpośrednio w uniwersum serii Fallout, a konkretniej – w trzeciej i czwartej części gry.

Fallout - gra planszowa

Przeznaczona dla liczby graczy od 1 do 4 zaoferuje próbę starcia z post-apokaliptycznym światem przy akompaniamencie systemu S.P.E.C.I.A.L. oraz rozpoznawalnych perków i przedmiotów. W zestawie znajdziemy komplet figurek z postacią ghoula, supermutanta czy rycerza z Bractwa Stali.

Zainteresowani? Gra ukaże się w sprzedaży w 4. kwartale 2017 roku, z dużymi szansami na wydanie i lokalizację w języku polskim. Taka praktyka występowała już wcześniej, głównie dzięki wsparciu wydawnictwa Galakta.

Fallout - gra planszowa

Cena? 60 dolarów, co po przeliczeniu daje kwotę około 260 złotych. Czy to dużo? Niekoniecznie. Dla przykładu – dostępne w polsce tytuły serii Star Wars znaleźć można za mniej więcej 300-350 złotych. Zresztą… Czy ta cena jest wygórowana za możliwość spędzenia czasu ze znajomymi na wieloosobowym trybie Fallout’a? 🙂

Źródło: Fantasy Flight Games

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Szymon Nocoń
Redaktor, Testy wideo, Dział esport i gry

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię