Strona głównaGryAktualnościSeria XCOM nie umarła – tak twierdzi reżyser

Seria XCOM nie umarła – tak twierdzi reżyser

Jake Solomon z Firaxis Games uspokaja graczy i zapewnia, że marka XCOM nie została porzucona. To dobra informacja dla fanów gier taktycznych.

Podczas wczorajszej imprezy Summer Game Fest wiele powiedziano na temat Marvel’s Midnight Suns. Poznaliśmy nową datę premiery oraz nowy zwiastun. Za grę odpowiedzialne jest studio Firaxis, czyli twórcy XOCM. To powoduje, że niektórzy fani serii z niepokojem patrzą w przyszłość. Na szczęście twórcy gry ich uspokajają.

Jake Solomon, czyli projektant i reżyser XCOM: Enemy Unknown oraz XCOM 2, stwierdził w rozmowie z serwisem VGC, że marka XCOM nie umarła przynajmniej tak długo jak on żyje i istnieje studio Firaxis tak długo seria będzie rozwijana.

Czy możemy zatem traktować to jako obietnicę, że po zakończeniu prac nad Marvel’s Midnight Suns dostaniemy kolejną grę XCOM?

Ostatnią główną częścią cyklu pozostaje XCOM 2 z 2016. W 2017 pojawił się dodatek War od the Chosen, z kolei w 2019 dostaliśmy XCOM: Chimera Squad. A jeżeli czujecie niedosyt to polecam jeszcze Phoenix Point, którego mechanika i zasady rozgrywki to zmodyfikowany XCOM.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię