Strona głównaGryAktualnościSerwisy takie jak G2A i Kinguin nielegalne w Japonii

Serwisy takie jak G2A i Kinguin nielegalne w Japonii

Japonia znana jest ze swojego restrykcyjnego prawa i przestrzegania porządku, a przede wszystkim konsekwentnego działania. Teraz władze Japonii przyjrzały się ustawie o zapobieganiu nieuczciwej konkurencji. Skutkiem zmian w ustawie jest zakaz działania na terenie Japonii takich serwisów jak G2A czy Kinguin.

Wprowadzone zmiany w ustawie o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji wpłyną na przemysł gier komputerowych, a także na scenę moddingową. Oficjalne informacje na temat poprawek dostępne są obecnie tylko w języku japońskim, jednak różne tłumaczenia wskazują, że ustawa zabrania:

  • Dystrybucji narzędzi i programów do zmiany zapisanych danych,
  • Odsprzedawania kluczy produktów i oprogramowania online bez zgody twórcy,
  • Oferowania usług modyfikujących zapisane dane w imieniu klienta.

Zakazy te wynikają z faktu, że Ustawa o zapobieganiu nieuczciwej konkurencji uznaje teraz dane zapisane na nośnikach elektromagnetycznych, jako cel ochrony przez prawo.

Zobacz: Za przerobienie konsoli Nintendo Switch można pójść do więzienia

Zgodnie z przetłumaczonymi informacjami kary mogą obejmować roszczenia o odszkodowanie jak i sankcje karne, w tym kary grzywny w wysokości do 5 milionów ¥, a także do pięciu lat pozbawienia wolności, lub jedno i drugie. W rezultacie działalność serwisów takich jak Cyber Save Editor na PS4 została zakończona.

Odsprzedaż kluczy zawsze była szarą strefą w branży gier, ale nigdy nie było żadnych przepisów, które bezpośrednio zakazywałby podejmowania takiej działalności. Co ciekawe, Trybunał Sprawiedliwości UE podszedł do tematu zupełnie odwrotnie niż kraj, w którym narodziły się Pokemony, stwierdzając w 2012, że użytkownicy mogą odsprzedawać pobrane gry.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię