Strona głównaGryAktualnościCapital Wasteland: ekipa wznawia prace i nagra 45 tysięcy linii dialogów

Capital Wasteland: ekipa wznawia prace i nagra 45 tysięcy linii dialogów

Capital Wasteland to najbardziej ambitny mod do Fallout 4, którego zadaniem jest całkowite przeniesienie Fallout 3 na silnik czwórki. Jakiś czas temu z powodu prawnych problemów z wykorzystaniem plików dźwiękowych prace nad projektem zostały wstrzymane. Jednak zespół ogłosił właśnie, że wszystkie dialogi zostaną nagrane od nowa, a to oznacza, że projekt ponownie rusza pełną parą.

W marcu zeszłego roku ekipa odpowiedzialna za Capital Wasteland negocjowała z Bethesdą w sprawie wykorzystania dialogów oraz innych dźwięków z Fallout 3 w swoim modzie. Niestety Bethesda nie zezwoliła na to, ze względu na to, że są one licencjonowane i nie są własnością studia.

Zobacz: Fallout 76: Błąd w grze spowodował nuklearne rozbrojenie

Zespół nie miał w tej sytuacji zbyt wielkiego wyboru, pozostało nagrać wszystkie dialogi z Fallout 3 od nowa. Zadanie to bardzo zniechęciło mały zespół, zwłaszcza, że wymagało naśladowania gwiazdorskiej obsady, jaka wzięła udział w nagraniach m.in. Rona Perlmana i Liama Neesona. Jednak wizja porzucenia setek godzin pracy oraz odpoczynek od projektu pozwoliły ekipie powrócić z nowymi siłami i kontynuować prace.

Capital Wasteland znowu jest rozwijany, teraz ekipa bierze się za nagranie 45 tysięcy linii dialogowych. Zespół modderów będzie potrzebował sporo pomocy, nie tylko do nagrania nowych dialogów i dźwięków, ale również pracy nad modem. Jeżeli chcielibyście wziąć udział w projekcie i wesprzeć szlachetną akcję możecie zgłaszać się do pomocy wchodząc pod ten adres i klikając wolontariat.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię