Advertisement
Strona głównaGryAktualnościSezon Call of Duty Warzone i Modern Warfare został opóźniony

Sezon Call of Duty Warzone i Modern Warfare został opóźniony

Kolejny sezon Call of Duty: Modern Warfare, Warzone, a nawet Mobile został opóźniony. Wszystko z powodu wydarzeń w Stanach Zjednoczonych, gdzie od kilku dni trwają masowe protesty przeciwko brutalności policji.

Na oficjalnym koncie Call of Duty na Twitterze pojawił się komunikat, który może nie spodobać się wszystkim graczom. Twórcy gry zdecydowali się opóźnić wprowadzenie kolejnych sezonów w Modern Warfare, Warzone, a także mobilnej wersji gry. Deweloperzy solidaryzują się z wydarzeniami, które mają miejsce w Stanach Zjednoczonych i uznali, że teraz nie jest odpowiedni czas na wprowadzanie nowej zawartości.

– Chociaż wszyscy nie możemy się doczekać grania w nowe sezony Modern Warfare, Warzone i Call of Duty: Mobile, to teraz nie jest na to odpowiedni czas. Przenosimy premiery czwartego sezonu Modern Warfare 4 i siódmego sezonu Call of Duty: Mobile na późniejsze terminy. W tej chwili nadszedł czas, aby osoby wypowiadające się w sprawie równości, sprawiedliwości i zmian zostały zauważone i usłyszane. Wspieramy Cię – możemy przeczytać w oświadczeniu.

Activision oraz Infinity Ward nie są pierwszymi firmami, które zdecydowały się na opóźnienie zaplanowanych premier czy pokazów. Na podobny krok zdecydowało się Sony, które przełożyło czwartkową konferencję, na której mieliśmy zobaczyć gry na PlayStation 5. Także EA Sports przełożyło zapowiedź Madden NFL 21 na inny termin.

Wszystko to spowodowane jest wydarzeniami w Stanach Zjednoczonych, gdzie trwają masowe protesty przeciwko brutalności policji. Dokładnie 25 maja funkcjonariusz Derek Chauvin doprowadził do śmierci George’a Floyda, przez kilka minut przyciskają mu kolano do szyi. Chociaż mężczyzna nie był agresywny, a do tego mówił, że nie może oddychać, to policjant nie przestawał go dusić. Ostatecznie doprowadziło to do śmierci zatrzymanego.

Aktualnie prowadzone jest śledztwo w tej sprawie. Derek Chauvin został oskarżony o morderstwo trzeciego stopnia. Aktualnie przebywa w więzieniu o zaostrzonym rygorze. W trakcie pracy w policji złożono na niego 18 skarg do wydziału zewnętrznego, ale nie wiadomo czego dotyczyły.

Aktualne ceny Call of Duty Modern Warfare:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię