Strona główna Gry Shadow of the Tomb Raider miało inne zakończenie, ale zdradzało zbyt wiele

Shadow of the Tomb Raider miało inne zakończenie, ale zdradzało zbyt wiele

- Reklama -

Gracze odkryli, że w dniu premiery Shadow of the Tomb Raider miało inne zakończenie niż w tym momencie. Zmiana dokonała się za sprawą premierowej łatki. Na szczęście nie wszyscy ją pobrali, dzięki czemu poznaliśmy alternatywą wersję, która sporo zdradza na temat przyszłości serii.

W dniu premiery gry Shadow of the Tomb Raider wydana została premierowa łatka, która naprawiała mniejsze lub większe błędy. Nic w tym nadzwyczajnego. To w ostatnim czasie standardowe postępowanie wydawców gier, do którego wielu graczy zdążyło się przyzwyczaić. Jednak nikt nie wiedział, że aktualizacja zmienia też zakończenie gry. Na nasze szczęście byli tacy, którzy na przekór wydawcy łatki nie pobrali. Dzięki temu poznaliśmy przyszłość serii Tomb Raider z Larą Croft w roli głównej.

UWAGA! SPOILERY NA TEMAT ZAKOŃCZEŃ SHADOW OF THE TOMB RAIDER!

Aktualne zakończenie, wprowadzone za pomocą premierowej łatki, nie mówi nam praktycznie nic na temat przyszłości serii. Widzimy w nim Larę siedzącą w biurze zmarłego ojca, która stwierdza, że nie może doczekać się przyszłych przygód. Widzimy też łuk i czekan, czyli charakterystyczne elementy trzech ostatnich odsłon. Generalnie – nic nadzwyczajnego.

Zupełnie inaczej prezentuje się alternatywne zakończenie, które premierowa łatka usunęła. W nim widzimy list od Jacqueline Natli – władczyni Atlantydy, którą nieco starsi fani powinni doskonale znać. Tak, to właśnie ona była głównym przeciwnikiem Lary w pierwszej odsłonie Tomb Raidera z 1996 roku oraz Tomb Raider Underworld. W tle możemy też zobaczyć charakterystyczne dla tamtych czasów podwójne pistolety. Zresztą sami zobaczcie:

To jasno sugeruje, co czeka nas w kolejnych odsłonach serii. Czy będą to rebooty klasycznych odsłon, czy też historia będzie działa się między nimi – nie ma to większego znaczenia. Przygody Lary Croft prawdopodobnie przyjmą zupełnie inny styl. Oczywiście deweloper zapewnia, że alternatywne zakończenie pojawiło się w grze przez przypadek. Co prawda było rozważane przez twórców, ale ostatecznie z niego zrezygnowano. Szkoda tylko, że lista zmian premierowej łatki nic nie mówi o zmianie zakończenia. Wygląda na to, że Square Enix chcieli coś przed nami ukryć.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceTechSpot
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE