Advertisement
Strona głównaGryAktualnościKiedy zobaczymy nowe Silent Hill?

Kiedy zobaczymy nowe Silent Hill?

Nie tak dawno pojawiły się plotki, według których kolejna odsłona Silent Hill ma być grą ekskluzywną na PlayStation 5. Najnowsze pogłoski sugerują, że gra jest już częściowo grywalna i mamy ją zobaczyć na czwartkowym wydarzeniu Sony.

Taką informację podał użytkownik Twittera, znany pod pseudonimem AestheticGamer aka Dusk Golem. To on informował o wielu kwestiach związanych między innymi z kolejną częścią Resident Evil. Na swoim koncie ma wiele pogłosek, które z czasem znalazły potwierdzenie w rzeczywistości, więc prawdopodobnie ma dobre źródła i w wielu kwestiach można mu wierzyć. Pomimo tego pamiętajcie, że to jedynie plotki i jako takie należy ja traktować.

Silent Hill już w czwartek

AestheticGamer aka Dusk Golem jest przekonany, że nowa odsłona Silent Hill zostanie zaprezentowana w najbliższy czwartek (4 czerwca) w trakcie oficjalnie zapowiedzianego wydarzenia Sony. To właśnie na nim mamy zobaczyć nadchodzące produkcje na PlayStation 5, a być może także samą konsolę, której wygląd wciąż pozostaje dla nas tajemnicą. Silent Hill, zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, ma być tytułem ekskluzywnym na PS5. Gra powstaje w Japan Studio, a jej reżyserem jest Keiichiro Toyama. To legendarny wręcz twórca, który pracował przy pierwszej części Cichych Wzgórz.

Gra ma być już częściowo grywalna, a jej twórcy podobno nie mogą doczekać się prezentacji. Jest jednak szansa, że tytuł zostanie pokazany nie w najbliższy czwartek, a dopiero w sierpniu, w trakcie Sony State of Play. Jednak ten tydzień jest terminem bardziej prawdopodobnym, a przynajmniej według Dusk Golema.

Czemu na PlayStation 5?

Warto przypomnieć, że Silent Hill to legendarna już seria gier z gatunku horrorów, która mocno podupadła w ostatnich latach. Kolejne odsłony zbierały coraz gorsze recenzje. Prawdopodobnie z tego też powodu Konami zrezygnowało z wydawania następnych. Co w takim razie się zmieniło? Jeśli wierzyć wcześniejszym doniesieniom, to Sony albo wykupiło markę od Konami, albo wykupił licencję na jedną lub więcej gier z serii. Dlatego nowe Silent Hill ma być tytułem ekskluzywnym na PS5.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię