Advertisement
Strona głównaKonsoleGry na PlayStation 5 mogą być droższe przez lepszą grafikę

Gry na PlayStation 5 mogą być droższe przez lepszą grafikę

Szef Sony Interactive Entertainment – Jim Ryan – jest zdania, że tworzenie gier na PlayStation 5 może być droższe niż na obecną generację konsol. Ma to być wina dużo bardziej zaawansowanej grafiki na PS5.

Pod koniec roku na sklepowych półkach zadebiutują konsole nowej generacji – PlayStation 5 oraz Xbox Series X. W obu przypadkach mówimy o urządzeniach dużo wydajniejszych od swoich poprzedników, które mają oferować grafikę na najwyższym poziomie. Ale wygląda na to, że nie przyjdzie to niskim kosztem. Tworzenie gier na PS5 może być droższe niż w przypadku PlayStation 4. Tak przynajmniej twierdzi Jim Ryan – szef Sony Interactive Entertainment.

Prezentacja dema technologicznego silnika Unreal Engine 5 pokazała, że gry na PlayStation 5 mogą wyglądać niezwykle imponująco. Uruchomiony na konsoli pokaz zapierał dech w piersiach. Pełny był szczegółów i realistycznego oświetlenia, a przy tym nie pojawiły się żadne ekrany ładowania. Co prawda demo działało w rozdzielczości 1440p i 30 klatkach na sekundę, ale nie zmienia to faktu, że pokaz zrobił ogromne wrażenie. Czy tak będą wyglądać gry na PS5? Jeśli tak, to nie bez dodatkowych kosztów.

Tworzenie gier na PS5 będzie droższe?

Szef Sony Interactive Entertainment – Jim Ryan – w niedawnym wywiadzie przyznał, że jego zdaniem tworzenie gier na PlayStation 5 może być bardziej kosztowne niż dotychczas. Nie przewiduje wielkich wzrostów w budżetach, ale spodziewa się, że takie się pojawią.

– Myślę, że w zakresie, w jakim technologia ta pozwala na bardziej interesującą i realistyczną stronę graficzną, gry staną się nieco bardziej ludzkie i kapitałochłonne w produkcji. Prawdopodobnie zwiększą się budżety na produkcję, chociaż nie przewidujemy, żeby różnice były ogromne – powiedział Jim Ryan.

Argumentacja szefa SIĘ wydaje się prosta i logiczna – gry na PlayStation 5 mogą być dużo lepsze niż na PS4. Mogą mieć lepszą grafikę, większe i jeszcze bardziej otwarte światy, a to wszystko zwyczajnie w świecie kosztuje. Chociaż tworzenie gier na PS5 ma być bardzo łatwe (jak donoszą deweloperzy), to i tak potrzebni są do tego odpowiedni ludzie, którym trzeba zapłacić.

Pamiętajcie, że już w najbliższy czwartek (4 czerwca) Sony prawdopodobnie zaprezentuje światu PlayStation 5 oraz całą gamę gier na nową konsolę. Konferencja rozpocznie się o godzinie 22:00 czasu polskiego. Show będzie można śledzić na kanałach YouTube oraz Twitch japońskiej korporacji.

Aktualne ceny PlayStation 4:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię