Strona głównaEsportSimracing przejmuje Warszawę - Finały Polish F1 Series już w ten weekend!

Simracing przejmuje Warszawę – Finały Polish F1 Series już w ten weekend!

Jeśli znajome są komuś terminy takie, jak: Formuła 1, Robert Kubica, simracing, emocje i adrenalina, warto kierować się w stronę warszawskiej Elektrowni Powiśle.

I choć zabraknie woni wysokooktanowego paliwa, to wyścigowe wrażenia będą na wysokim poziomie – już w najbliższy weekend, 25 i 26 czerwca, w ESPORT SPOT odbędą się bowiem finały czwartego sezonu rywalizacji w Polish F1 Series. Wstęp na imprezę jest bezpłatny, a całość będzie transmitowana w internecie.

Simracing i wyjątkowe przedsięwzięcie

Polish F1 Series to nabardziej sprofesjonalizowane rozgrywki e-F1 w kraju. Na dystansie trzech sfinalizowanych sezonów można było przyjrzeć się walce czołówki krajowego simracingu, w tym między innymi Patrykowi Krutyjowi – jedynemu jak dotąd Polakowi, któremu udała się sztuka awansu do oficjalnej, prestiżowej serii F1 Esports, czy Tomaszowi Poradziszowi, zakontraktowanego przez zespół McLaren. Rozgrywki z sezonu na sezon przyciągają coraz więcej kibiców, ale i kierowców – czemu z pewnością sprzyja sukcesywnie powiększana pula nagród poszczególnych sezonów. W sezonie czwartym, łączna pula nagród przeznaczona dla zawodników wynosi 20 tysięcy złotych.

Moc atrakcji na miejscu

Motorem działań na miejscu będzie oczywiście esportowa rywalizacja, organizatorzy jednak przygotowali wiele atrakcji dla gości, którzy postanowią przybyć na miejsce trwania wydarzenia. Przed wejściem do ESPORT SPOT ustawiony zostanie autentyczny bolid Roberta Kubicy – Renault F30 F1 – oficjalny show car teamu Renault. Będzie to więc wyjątkowa okazja, by z bliska zobaczyć pojazd, dzięki któremu nasz jedyny kierowca w F1 zdobywał punkty i podia w królowej motorsportu.

simracing polish f1 series

Jeszcze więcej skrywać będzie samo wnętrze ESPORT SPOT. Prócz możliwości spotkania gwiazd polskiego e-F1 i obejrzenia ich w akcji, można będzie sprawdzić się w challengach korelujących z Formułą 1. W specjalnie przygotowanej strefie partnera finałów PFS – marki realme – można będzie wziąć udział w dwóch konkursach. W sobotę można będzie zmierzyć się z czasem na jednym z torów z kalendarza F1. W niedzielę natomiast zorganizowany zostanie Turniej Króla Reakcji. W obu przypadkach zwycięzcy nagrodzeni zostaną atrakcyjnymi nagrodami od realme.

Zobacz: F1 2022 – Edycja Standardowa bez darmowego update dla nowych konsol

Po więcej szczegółów dotyczących finałowej fazy czwartego sezonu Polish F1 Series zapraszamy na profile rozgrywek w mediach społecznościowych: Facebook / Twitter. Wszystkich, którzy nie będą w stanie pojawić się w Warszawie osobiście, zachęcamy do obecności na transmisji – ta dostępna będzie na platformie Twitch.tv.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię