Strona głównaWiadomościSkradziony kod źródłowy Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 sprzedany

Skradziony kod źródłowy Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 sprzedany

Kilka dni temu w wyniku ataku hakerskiego zostały wykradzione kody źródłowe gier CD Projekt m.in. Cyberpunk 2077, Gwinta i Wiedźmina 3. Hakerzy wystawili je potem na sprzedaż i wygląda na to, że znalazł się chętny, który kupił je za kilka milionów dolarów.

Po ataku hakerskim CD Projekt bardzo szybko poinformował o tym co się stało. Dodatkowo nie podjął żadnych prób negocjacji z przestępcami za co jest chwalony przez specjalistów od bezpieczeństwa. W związku z tym, hakerzy nie byli w stanie wyłudzić od polskiej firmy pieniędzy postanowili sprzedać zdobyte kody źródłowe gier.

Zobacz: Kod źródłowy gry Gwint już wyciekł do internetu, trwa aukcja o kod źródłowy Cyberpunk 2077

Okazuje się, że bardzo szybko znalazł się chętny na owoce pracy deweloperów z CD Projekt RED. Organizacja monitorująca dark web – KELA, potwierdziła, że aukcja założona w celu sprzedaży plików została zakończona po tym, jak „złożono satysfakcjonującą ofertę” spoza forum.

Według dostępnych informacji, kody źródłowe nie były przekazywane nigdzie indziej i nie były sprzedawane poza tą aukcją.

Nie wiadomo jaka ostatecznie cena została zaproponowana złodziejom. Cena wywoławcza na forum wynosiła 1 milion dolarów, z kolei opcja „kup teraz” została określona na poziomie 7 milionów. Hakerzy sprzedali od razu cały komplet kodów. Oznacza to, że oprócz kodów źródłowych Cyberpunk, Gwinta, Wiedźmina 3, kupujący otrzymał też dostęp do danych pracowników.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię