Strona głównaWiadomościŚlepy test: AMD Radeon RX Vega kontra GTX 1080 Ti – kto...

Ślepy test: AMD Radeon RX Vega kontra GTX 1080 Ti – kto wypadł lepiej?

Serwis wccftech przygotował ciekawe porównanie kart graficznych AMD Radeon RX Vega oraz Nvidia GeForce GTX 1080 Ti. W ślepym teście dał przetestować oba modele profesjonalnym graczom, dziennikarzom i streamerom. Wyniki są zaskakujące.

Na czym polegał test? Stworzono identyczne zestawy komputerowe, które zostały wyposażone w odmienne karty graficzne. Pierwszy miał Radeona RX Vega, dostarczonego przez AMD oraz monitor Asus MX34V z FreeSync. Z kolei drugi wykorzystywał GeForce’a GTX 1080 Ti w wersji Founders Edition oraz ekran Asus PG348 z G-Sync. Na obu urządzeniach maksymalne odświeżanie zostało ustawione na 100 Hz. Co ważne, w komputerze z Vegą sterowniki były instalowane przez pracownika AMD, ponieważ firma nie chciała zdradzać specyfikacji karty. Z kolei na zestawie z GeForcem sterowniki zainstalował osobiście redaktor wccftech.

Następnie zebrani gracze, dziennikarze i streamerzy mieli okazję pograć na obu komputerach w grę Doom w rozdzielczości 3440 x 1440. Oczywiście nie wiedzieli, z którego zestawu w danym momencie korzystają, dzięki czemu test miał być w pełni obiektywny. Jak zaprezentowały się wyniki? Aż 6 osób nie zauważyło żadnej różnicy między systemami. Jedna osoba wybrała komputer z GTX-em 1080 Ti. Z kolei aż trzy osoby wolały zestaw z AMD Radeon RX Vega. Jako główny powód podawały łatwiejsze namierzanie przeciwników, przede wszystkim przy szybkich ruchach kamery.

Wyniki bez wątpienia są ciekawe i pokazują, że między kartami może nie być aż tak dużej różnicy, jak mogło się wydawać. Z drugiej strony uzyskanie 100 klatek na sekundę w Doomie w takiej rozdzielczości nie jest zadaniem jakość szczególnie wymagającym i nawet GTX 1080 powinien sobie z tym poradzić. Zatem test nic nam nie mówi o rzeczywistej wydajności nowego Radeona.

Źródło: wccftech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię