Strona głównaWiadomościSłuchawki ROCCAT Khan Pro - zestaw dla wymagających słuchaczy

Słuchawki ROCCAT Khan Pro – zestaw dla wymagających słuchaczy

Niemiecki producent stworzył jedyne w swoim rodzaju słuchawki gamingowe. Khan Pro jako pierwsze zostały wyróżnione certyfikatem Hi-Res-Audio.

Firma ROCCAT zaprezentowała nowy model słuchawek Khan Pro w trakcie targów ChinaJoy Expo 2017. W specyfikacji producenta możemy odczytać, że to pierwszy stereofoniczny zestaw, który zasłużył na certyfikat Hi-Res-Audio. W świecie wszędobylskich reklam znaczy to tyle, co etykieta naklejona na sprzęt, a w praktycznym zastosowaniu świadczy o niesamowicie wysokiej jakości dźwięku.

Khan Pro uzbrojono w przetworniki z magnesami neodymowymi. Pozwoliło to zmniejszyć masę urządzenia (230g) bez strat w przetwarzaniu sygnałów dźwiękowych. Granicę zakresu przenoszenia pasma ustalono na poziomie 20-40000 Hz. Aby utrzymać czystą tonację i głęboką barwę zarówno wysokich, jak i basowych dźwięków, wykorzystano impedancję o skali 25 Ohm.

Producent zadbał także o odpowiednią klasę zintegrowanego mikrofonu. Nie ma broblemów z wychwyceniem częstotliwości 100-10000 Hz. Ponadto charakteryzuje się wysoką różnicą odczytania źródła dźwięku względem niepożądanego szumu. W tym przypadku mówimy o wartości do 60 dB. Według producenta mikrofon idealnie nadaje się do zagrywek online, pozwalając komunikować się z innymi graczmi bez obaw o nieporozumienia w grze.

Dużą zaletą słuchawek jest długość przewodu (2,45m) oraz regulacja nauszników, które można obrócić do 90 stopni. Ułatwi to z pewnością bezpieczny transport. Można także pochwalić kabłąk słuchawek, bowiem został w całości wykonany ze stali nierdzewnej.

Słuchawki ROCCAT Khan Pro mają zadebiutować w III kwartale 2017. Będą dostępne w dwóch kolorach: białym i czarnym. Niezależnie od barwy będą kosztować około $99

 

 

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię