Strona głównaMobileAktualnościSmartfony Xiaomi w Chinach odcięte od usług Google

Smartfony Xiaomi w Chinach odcięte od usług Google

Chińskie telefony Xiaomi podzieliły los smartfonów Huawei. W związku z wprowadzeniem w USA restrykcji, użytkownicy urządzeń tej marki stracili możliwość korzystania z usług Google, w tym możliwości pobierania i aktualizacji aplikacji.

Xiaomi trafiło na czarną listę USA i wygląda na to, że firma podzieli los Huawei. Pomimo zapewnień producenta, że kolejny flagowiec Xiaomi Mi 11 będzie dostępny z systemem Android 11, fani marki już tacy pewni nie są. Firma pozwała rząd USA i domaga się zdjęcia blokady, ale na chwilę obecną zakaz działa z pełną mocą. Niestety cierpią na tym użytkownicy smartfonów Xiaomi.

Zobacz: Google Stadia okazało się niewypałem? Technologia pozostanie bez własnych gier

Chińscy użytkownicy odkryli, że najnowsze MIUI 12.5 w wydaniu China ROM nie pozwala im już instalować usług Google (Google Mobile Services – GMS) na ich sprzęcie. Są one wymagane do poprawnego działania sklepu Play, który z kolei potrzebny jest do instalacji i aktualizacji aplikacji na telefonie. Problem dotyczy też Map, Dysku Google i wielu innych usług.

Producent smartfonów oświadczył, że możliwość instalacji GSM na ich telefonach jest zablokowana. Wielu chińskich producentów nie instaluje domyślnie GSM na swoich smartfonach a użytkownicy korzystają z innych sklepów z aplikacjami, oficjalnie usługi Google w Chinach są zakazane.

Xiaomi nie podało listy modeli, które objęte są blokadą. Według doniesień problem dotyczy m.in. użytkowników Redmi K30 Ultra i Redmi 10X 5G. Na razie nie powinniśmy obawiać się, że taki sam los spotka telefony sprzedawane na rynek zachodni, które fabrycznie mają wbudowany Android z usługami Google.

Problem może pojawić się u osób, które sprowadzały swój telefon z Chin. Alternatywnie będą mogli korzystać z oprogramowania od Xiaomi.eu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceMyDrivers
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię