Strona głównaGryAktualnościSony planuje zrezygnować z idei exclusive'ów na PlayStation?

Sony planuje zrezygnować z idei exclusive’ów na PlayStation?

Sony ma na koncie kilka pecetowych portów swoich exclusive’ów z PlayStation. Najnowszym były Horizon: Zero Dawn i Death Stranding. Co dalej?

Według informacji jakie podaje forum ResetEra, Sony wcale nie zamierza rezygnować z tej polityki. Główną motywacją ma być zwiększony dochód, co na pierwszy rzut oka wydaje się logiczne. Ale z drugiej strony Sony wciąż chce by pierwszym wyborem graczy było PlayStation.

Horizon Forbidden West

Według raportów cytowanych przez ResetEra, Sony celuje w stały wzrost dochodów. Jednym ze sposobów by to osiągnąć jest zwiększanie czasu spędzanego z grami oraz samej liczby aktywnych graczy. Oprócz tego rozwijanie sieci PlayStation Network i nowych pomysłów na gry. 

Ostatnio pojawiło się całkiem sporo tytułów “first party”, które mogą pojawić się na PC – jeśli oczywiście Sony na to pozwoli. Dla przykładu, mogą to być serie The Last of Us, Uncharted, Marvel’s Spider-Man, Ratchet & Clank, God of War czy Ghost of Tsushima, może nawet Days Gone. Pojawiły się już nawet plotki o Bloodborne wydanym na PC, ale tutaj już zahaczamy bardziej o third party.

Zobacz: State of Play – czym pochwaliło się Sony na kolejnym pokazie?

Oczywiście plany i podejście Sony do wydawania gier na PC są póki co nieznane. Pierwszym zwiastunem nowej (stałej) polityki może być jednak ewentualne pojawienie się na PC Horizon Forbidden West. Jak myślicie, dojdzie do tego?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię