Strona głównaKonsoleSony i Nintendo przestaną naliczać opłaty za niewykorzystane subskrypcje

Sony i Nintendo przestaną naliczać opłaty za niewykorzystane subskrypcje

Podobnie jak Microsoft, także Sony i Nintendo przestaną obciążać graczy za niewykorzystaną subskrypcję usług. Niestety dotyczy to tylko Wielkiej Brytanii.

Tamtejszy odpowiednik Urzędu ds. Konkurencji i Konsumentów podpisał umowę z obiema firmami. Sony zobowiązało się anulować subskrypcję PS Plus na nieaktywnych kontach . W pierwszej kolejności firma przypomni graczom o posiadanej subskrypcji, a jeżeli gracz nadal nie będzie korzystał z usługi to Sony ją wyłączy i przestanie pobierać opłaty. Tymczasem Nintendo nie odnawia już automatycznie subskrypcji Switch Online.

Zobacz: Elden Ring – kolejny rekord speedruna pobity

Microsoft poinformował w styczniu, że anuluje uśpione subskrypcje Xbox Live Gold i Game Pass użytkownikom z wielkiej Brytanii. Ostatecznie robił to na całym świecie. Podobnie Sony, najpierw powiadomi klientów (po roku braku aktywności), a po kolejnym roku wstrzyma pobieranie opłat. Microsoft poinformował, że szybciej będzie dostarczał klientom informacje na temat subskrypcji.

Wprowadzenie zmian, zakończyło prowadzone przez Urząd dochodzenie, które rozpoczęto w 2019 roku. Badanie koncentrowało się na automatycznych odnowieniach i trudnościach w odzyskaniu pieniędzy oraz potencjalnie nieuczciwych warunkach subskrypcji. Dzięki temu, gracze nie będą otrzymywać opłat za usługę, z której od dawana nie korzystają.

Według mnie jest to półśrodek, bo nie oszukujmy się dwa lata żeby subskrypcja została anulowana. To bardziej to niejednokrotnie karta kredytowa szybciej wygaśnie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię