Strona głównaKonsoleSony narobiło zamieszania aktualizacją PlayStation 4

Sony narobiło zamieszania aktualizacją PlayStation 4

Sony zaktualizowało firmware PlayStation4 do wersji 8.00. Niestety, nie obyło się bez problemów, potwierdził je sam producent konsoli.

Przez większość środy, do wieczora posiadacze PlayStation 4 skarżyli się (i nadal skarżą) na problemy związane z aktualizacją oprogramowania konsoli do wersji 8.00. Okazuje się, że po aktualizacji konsola uruchamia się dłużej niż zwykle, brakuje listy znajomych, a niektórzy wręcz nie są w stanie zalogować się na swoje konta do PlayStation Network. W skrajnych przypadkach dochodzi nawet do blokady wszystkich funkcji sieciowych. Najmniej zgłoszeń dotyczy samoczynnego wyłączania się konsoli w losowych momentach.

Zobacz: PS5 – jedno konto do wszystkich usług Sony

Jak łatwo się domyślić, najbardziej uciążliwe i najczęściej występujące są problemy związane z funkcjami sieciowymi i społecznościowymi. Oprócz oczywistych problemów, które można uznać za swego rodzaju awarie konsoli, aktualizacja okazuje się też być niedopracowana z innych względów – graczom nie podobają się nowe wiadomości, usunięta opcja tworzenia prywatnych rozgrywek czy system zapraszania znajomych (których obecnie i tak nie widać). Cała procedura tworzenia rozgrywki jest teraz znacznie bardziej skomplikowana.

Na chwilę obecną wiadomo jedynie, że Sony na oficjalnym koncie supportu na Twitterze potwierdziło problemy z różnymi funkcjami konsoli.

Czy Was również spotkały trudności?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceTwitter
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię