Strona głównaGryAktualnościPlotka: Sony chce kupić wydawcę GTA i Red Dead Redemption?

Plotka: Sony chce kupić wydawcę GTA i Red Dead Redemption?

Take-Two Interactive to firma, którą powinien znać każdy gracz. To właśnie oni wydają gry Rockstar Games oraz 2K Games. Dzięki temu w ich portfolio znajdują się takie hity jak: seria Grand Theft Auto, Red Dead Redemption, Cywilizacja, Borderlands czy też NBA 2K. Czy wkrótce wszystkie one będą wydawane przez Sony?

Take-Two Interactive to wydawca, którego w swoim portfolio chciałoby mieć wiele firm. W końcu wydają jedne z najpopularniejszych gier na świecie z GTA i Red Dead Redemption na czele. Ale czy rzeczywiście zostaną przejęci przez Sony? Jeśli dokładnie przeanalizujemy to, co się stało, to możemy dojść do wniosku, że plotka jest raczej mało wiarygodna. Chociaż trudno to tak naprawdę nazwać plotką.

Zobacz: Sztuczna inteligencja w PlayStation 5. Konsola będzie poznawać nasze nawyki

Wszystko zaczęło się od informacji serwisu MarketWatch, który przekazał, że Sony prowadzi intensywne rozmowy na temat przejęcia Take-Two, co przełożyło się między innymi na 4,7-procentowy wzrost wartość wydawcy na giełdzie. Historia miała zostać potwierdzona przez Joela Kulina, jednego z analityków Wedbush Securities. Cały problem polega na tym, że od początku była to zwykła plotka. Joel Kulina przyznał wręcz, że nic takiego nie powiedział i nie wie, skąd wzięła się ta informacja.

Zobacz: Konsola PlayStation 5 może dostać obsługę ray tracingu. Ale czy powinna?

Jednak historia została podłapana przez największe media gamingowe i z prędkością światła rozniosła się po Internecie. Po czasie okazało się, że analitycy zastanawiali się skąd wziął się wzrost wartości Take-Two i prawdopodobnie jeden z nich w luźniej rozmowie wyszedł z propozycją, że powodem mogą być rozmowy z większą firmą, np. Sony. Nie wiedzieć dlaczego, informacja rozprzestrzeniła się w tak zawrotnym tempie.

W rzeczywistości taki scenariusz wydaje się mało prawdopodobny. Ale kto wie, może właśnie w tym momencie ktoś w Sony pomyślał, że to rzeczywiście byłby świetny pomysł…

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię