Strona głównaGryAktualnościTajemniczy trailer zapowiada nową konsolę Google?

Tajemniczy trailer zapowiada nową konsolę Google?

Dołączenie Google to gamingowego rynku byłoby ogromnym wydarzeniem. Być może dzieli nas od niego już tylko kilka dni. Amerykański gigant opublikował tajemniczy teaser, który sugeruje, że na GDC 2019 zobaczymy coś dużego i związanego z grami.

Zapiszcie sobie dzień 19 marca 2019 roku w swoich kalendarzach. To właśnie wtedy, w trakcie Game Developers Conference, Google będzie miało swoją prezentację. Najnowszy trailer sugeruje, że będzie to spore wydarzenie, które na poważnie wprowadzi amerykańskiego giganta na rynek gamingowy. O co może chodzić?

Tego niestety nie możemy być pewni. W ostatnich dniach pojawiło się wiele plotek. Jedne dotyczyły kontrolera Google, który – prawdopodobnie – był zwykłym oszustwem. Jednak wtedy sugerowano, że firma szykuje się do wprowadzenia własnej konsoli do gier. Nie byłoby to szczególnie szokujące, biorąc pod uwagę, że podobne plotki pojawiają się chociażby w kontekście Apple. Trudno jednak uwierzyć, że Google udałoby się coś takiego utrzymać w tajemnicy.

Zobacz: Google ma nową wiceprezes. Wprowadzi giganta na rynek gamingowy?

Dużo bardziej prawdopodobnym rozwiązaniem jest projekt związany z graniem w chmurze. Być może będzie to nowa usługa Google (wcześniej trwały testy Project Stream), a być może także konsola w formie niewielkiej przystawki, która pozwoli na uruchamianie najnowszych gier dzięki cloud gamingowi. Wszystkiego dowiemy się już 19 marca, czyli za 5 dni. Tymczasem obejrzyjcie oficlany teaser Google, który zapowiada to wydarzenie:

Dodatkowo wiemy też, że na tej samej konferencji pojawią się przedstawiciele id Software oraz Ubisoftu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię