Strona głównaKonsoleSony wprowadza kolejne, kontrowersyjne zmiany do PS Store

Sony wprowadza kolejne, kontrowersyjne zmiany do PS Store

Sony chce, żeby gracze przesiedli się na nowsze generacje PlayStation. Właśnie usunięto często używaną funkcję PlayStation 3, Vity i PSP.

Niedawno na konsolach PlayStation pojawił się nowy sklep. Przy jego wprowadzaniu było nieco zamieszania i nie każdemu spodobały się zmiany, takie jak na przykład usunięcie “listy życzeń”. Potem posiadaczom PS3, Vity i PSP odebrano możliwość zakupu gier za pomocą strony internetowej – mogli to zrobić jedynie w samej konsoli.

Zobacz: Sony jednak szykuje odpowiedź na Xbox Game Pass?

Teraz zmiany w sklepie idą jeszcze dalej. Od 1 stycznia przyszłego roku za zakupy na wspomnianych urządzeniach nie będzie już można zapłacić za pomocą kart (kredytowej, debetowej), ani nawet PayPala. Dotyczy to nie tylko kupowania gier, ale także doładowań PlayStation Network. Jedna opcja, jaka będzie dostępna z początkiem nowego roku to zgromadzone wcześniej na naszym koncie fundusze.

Sony PlayStation

Teoretycznie Sony tłumaczy te zmiany troską o bezpieczeństwo transakcji, ale w takim razie dlaczego możliwość płatności kartą i PayPalem dalej jest dostępna na PS4 i PS5? Jedno jest pewne – to nie jest podejście “for the players”.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię