Strona głównaWiadomościSony w PlayStation 5 znowu wykorzysta podzespoły AMD

Sony w PlayStation 5 znowu wykorzysta podzespoły AMD

Wygląda na to, że z każdą kolejną generacją konsole coraz bardziej zbliżają się do PC-tów. Już teraz pojawiają się informacje, według których Sony w PlayStation 5 po raz kolejny wykorzysta podzespoły wyprodukowane przez AMD.

AMD w ostatnim czasie całkiem nieźle dogaduje się z producentami konsol. Procesory i układy graficzne Czerwonych znajdziemy zarówno w PlayStation 4, jak i Xboksie One. W ich przypadku mowa o CPU na bazie architektury Jaguar oraz GPU opartym na Polarisach. Kolejna generacja musi przynieść pod tym względem znaczną poprawę i wygląda na to, że tak właśnie będzie.

Sony już pracuje nad optymalizacją wybranych podzespołów. Informacja pochodzi z profilu LinkedIn Simona Pilgrima, który pracuje w japońskiej firmie już od wielu lat. W swoim bio napisał on, że zajmuje się optymalizacją kompilatorów LLVM pod kątem architektury „zenver1”. Najprawdopodobniej chodzi o procesory AMD Ryzen pierwszej generacji. Jeśli to one trafią – w nieco zmienionej wersji – do PlayStation 5, to możemy liczyć na spory skok wydajnościowy.

Uzupełnieniem specyfikacji mają być układy graficzne, również produkowane przez AMD. W tym przypadku jeszcze nie wiadomo czy wybór padł na architekturę Vega, czy może wciąż niezapowiedziane modele z serii Navi. Tutaj należy postawić duży znak zapytania i czekać na kolejne doniesienia. Co by jednak nie mówić, konsole po raz kolejny zbliżają się niebezpiecznie do PC-tów.

Źródło: Hexus.net

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię