Strona głównaKonsoleSony XH90 - telewizor z aktualizacją wspierającą VRR dla PS5. Nadal jednak...

Sony XH90 – telewizor z aktualizacją wspierającą VRR dla PS5. Nadal jednak nie wykorzystacie pełni jego możliwości

Telewizory Sony XH90, szeroko reklamowane jako jedne z najlepszych do współpracy z PlayStation 5, otrzymały w końcu ważną aktualizację – wprowadzającą VRR. Aczkolwiek sama konsola jeszcze tej funkcji nie wspiera.

Sony XH90 to telewizor, który swoją premierę miał blisko rok temu i wyposażony został w porty HDMI 2.1. Variable Refresh Rate miało być jedną z funkcji tych telewizorów zaraz po premierze. Posiadacze tych modeli, którzy kupili je z myślą o wykorzystaniu wraz z PlayStation 5, mieli także nadzieję na stosowną aktualizację samej konsoli. Musieli jednak uzbroić się w mnóstwo cierpliwości.

Sony XH90

Aktualizacja do wersji 6.1288, dodająca wsparcie VRR, pojawiła się bowiem dopiero teraz. Pozwala ona na płynną zmianę odświeżania w zakresie od 48 do 120 Hz. Problemy z aktualizacją są jednak dwa – po pierwsze, póki co pojawiły się jedynie aktualizacje dla Chin, a posiadacze tych telewizorów w Polsce mogą co najwyżej na własną rękę i odpowiedzialność skorzystać z plików zamieszczonych tutaj – nadal jednak nie jest to dla nich oficjalna wersja i jej instalacja wiąże się z pewnym ryzykiem. Użytkownicy, którzy zainstalowali pliki, zgłaszają, że nie aktywuje im się Dolby Vision i wygaszanie telewizora.

Zobacz: Sony będzie dalej pracowało nad nowymi funkcjami PlayStation 5

Po drugie – aktualizacja telewizora nie zmieni wiele, bo odpowiedni update musi pojawić się też na PlayStation 5, a tego póki co próżno wyczekiwać. Inaczej sprawa ma się jeśli posiadacie nowego Xboxa.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię