Strona głównaWiadomościSpawnToegether - kolejna edycja akcji na pomoc niepełnosprawnym graczom

SpawnToegether – kolejna edycja akcji na pomoc niepełnosprawnym graczom

Fundacja AbleGamers rusza z kolejną edycją akcji SpawnToegether, w ramach której twórcy internetowi i influencerzy będą zbierać pieniądze na pomoc niepełnosprawnym.

Inicjatywa SpawnToegether postawiła sobie za cel zebrać milion dolarów do 15 września. Dlaczego akurat ta data? Bo to dzień 41. urodzin szefa fundacji, Stevena Spohna. Steven sam jest osobą niepełnosprawną i nieuleczalnie chorą, a zebrane fundusze mają między innymi pozwolić na funkcjonowanie fundacji także po jego śmierci. Do akcji przyłączył się już między innymi Twitch, wpłacając na jej konto 50 tysięcy dolarów.

Zobacz: Awesome Games Done Quick z kolejnym rekordem na cele charytatywne

Tak o celu nowej zbiórki powiedział pomysłodawca:

“Kiedy specjaliści mówią Ci, że Twoja choroba zabije Cię lada chwila, przestajesz planować. Ale ja nadal tu jestem i planuję. Po 15 latach wkładania wszystkich sił w budowę organizacji pomagającej niepełnosprawnym w przezwyciężeniu izolacji społecznej, moim życzeniem jest kontynuowanie mojej pracy beze mnie. Jednak by to się stało, potrzebuję każdej możliwej formy pomocy.”

W akcji bierze udział długa lista amerykańskich twórców internetowych i influencerów. Niektórzy będą prowadzić streamy, inni stworzą cyfrowe wydarzenia w innej formie. Do tego momentu SpawnToegether zebrało około 300 tysięcy dolarów. Pomóc może każdy – specjalnie przygotowana strona pozwala każdemu na zorganizowanie zbiórki wśród swojego otoczenia.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię