Strona głównaWiadomościSPC Gear: Fotele dla dużych chłopców i dziewczynek

SPC Gear: Fotele dla dużych chłopców i dziewczynek

Przyjemność korzystania z foteli gamingowych dotychczas była zarezerwowana dla graczy o przeciętnej posturze. Dzięki nowej serii SR700 uroków miękkiego oparcia zaznają również osoby o nieco większych rozmiarach.   

Gamingowe fotele przestały być wyłącznie towarem espozycyjnym targów komputerowych, a coraz częściej lądują przy biurkach graczy. W końcu zrozumielismy, że długie posiedzenia w grach nie muszą wiązać się z bólem szyi lub odcinka lędźwiowego. Sposób siedzenia zmienia drastycznie poziom przyjemności podczas gierczenia.

Niestety, producenci foteli notorycznie zapominają o jednej, jakże istotnej cesze swoich klientów – ich rozmiarach. Większość obrotowych siedzisk nadawała się więc wyłącznie dla graczy, którzy przestrzegali diety i nie byli zbyt wysocy. Reszta osób o nieprzeciętnej posturze musiała się obyć smakiem. Aż do teraz…

Firma SPC Gear opracowała nową linię foteli SR700. Ich konstrukcja jest na tyle wytrzymała, że wytrzyma nacisk nawet do 150 kg. Wysokość gracza także nie stanowi problemu. Zastosowane tu oparcie jest wyższe niż w klasycznych modelach, toteż całym ciałem będą mogły przylgnąć do niego osoby wyrośnięte – do 195 cm.

Bezpieczne użytkowanie zapewniają stalowe elementy konstrukcji oraz aluminiowe wykończenie podstawy. Solidne wykonanie uzupełniono mechanizmem MULTILOCK, który odpowiada za funkcję bujania z odchyleniem do 170 stopni i regulację podkłokietników w czterech płaszczyznach.

Wysoka jakość szkieletu jest tożsama dla części zewnętrznej fotela, czyli wypełnienia siedziska. Po ułożeniu swoich czterech liter odczujemy wyłącznie przyjemnie chłodną piankę, która nie zapamiętuje kształtu. Gąbczaste wnętrze w całości pokrywa skóra ekologiczna (model SR700) lub materiał tapicerski (SR700F).

Poziom wygody podnoszą poduszki dołączone do każdego zestawu. Jedna z nich zadba o odprężenie odcinka szyjnego, z kolei druga zmniejszy napięcie wokół odcinka lędźwiowego.

Fotel gamingowy od SPC Gear występuje w 4 wersjach kolorystycznych i można go nabyć za około 1199 zł.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię