Strona głównaKonsoleSpider-Man mógł trafić na Xbox, ale Microsoft olał Marvela

Spider-Man mógł trafić na Xbox, ale Microsoft olał Marvela

Pomimo tego, że Microsoft lubi się chwalić swoją pomysłowością to robi też rzeczy wręcz głupie. Jedną z takich głupot było odrzucenie Marvela, przez co Spider-Man trafił na PS4.

A co za tym idzie, kolejny Spider-Man oraz Wolverine również trafią na PlayStation, a nie Xbox. Pierwszy „pajączek” sprzedał się w ponad 20 mln egzemplarzy. Pewnie teraz przedstawiciele Xboxa mocno plują sobie w brodę. Z drugiej gdyby prawa do gier miał Microsoft to gra mogłaby nigdy nie powstać.

Zobacz: Simon the Sorcerer – wielki powrót po 30 latach

Cała historia została opisana w książce Stevena L Kenta pt. The Ultimate History of Video Games Vol. 2. Opowiedział ją Jay Ong, wiceprezes wykonawczy i szef Marvel Games. Firma nie była zadowolona z tego co przygotowało Vicarious Vision i zaczęła szukać innego partnera. Ong poszedł do Xboxa i PlayStation i zapytał wprost:

Nie mamy w tej chwili z nikim żadnych dużych umów konsolowych, co chcielibyście zrobić?

Microsoft stwierdził, że będzie rozwijał własne gry, natomiast Sony było mocno zainteresowane współpracą. Sony zaproponowało Marvelowi stworzenie Spider-Mana i zaprzęgło do pracy Insomniac Games. W międzyczasie wykupiło dewelopera i obecnie studio zajmuje się tworzeniem co najmniej dwóch gier ze świata Marvela.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię