Strona głównaGryAktualnościSpider-Man: masz wersję na PS4? Nie dostaniesz darmowego update na PS5

Spider-Man: masz wersję na PS4? Nie dostaniesz darmowego update na PS5

Wokół Spider-Mana na PlayStation 5 ciągle krąży wiele pytań. Dobra wiadomość? Pojawiły się odpowiedzi. Zła wiadomość? Nie spodobają się fanom.

Sony oficjalnie potwierdziło, że jeśli posiadacie Spider-Mana na PlayStation 4, to nie ma możliwości, byście otrzymali darmowy upgrade do remastera dla PlayStation 5. Oto pełna treść wiadomości:

Marvel’s Spider-Man Remastered to poprawiona graficznie wersja Marvel’s Spider-Man i jest częścią Marvel’s Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition dla PlayStation 5. Gracze, którzy kupili Spider-Man: Miles Morales na PlayStation 4 dostaną darmową aktualizację do wersji z PlayStation 5, natomiast upgrade do wersji Remastered będzie płatny.

Aktualnie nie ma planów by zaoferować Marvel’s Spider-Man Remastered jako osobną wersję. Gracze posiadający kopię Spider-Mana na PS4 mogą kupić Miles Morales Ultimate Edition na PS5. Wersja z PS4 będzie też kompatybilna z PS5.

Podsumowując: nie będzie darmowej aktualizacji z wersji PS4. Takiej aktualizacji nie da się też dokupić. Jedyny sposób by zagrać w nową wersję to kupić grę drugi raz, w całości, w wersji dla PS5. Powtórzmy to: posiadacze wersji Spider-Mana z PS4, którzy będą chcieli zagrać w poprawioną edycję na PS5, muszą ją kupić jako osobną grę za równowartość 70 dolarów. To jedyna oferta, jaką ma dla nich Sony.

Zobacz: PS5 – czy gry Bethesdy nadal będą pojawiać się na konsoli Sony?

Co innego jeśli od razu kupią wersję Miles Morales na PS4 – wtedy od razu, za darmo dostaną dostęp do remastera dla PS5. Tą wersję będzie można zupgrade’ować za dodatkowe 20 dolarów z wersji standardowej Miles Morales do Ultimate Edition, która da im upgrade “podstawki” z wersji PS4 do PS5.

Potwierdza to kolejna część oświadczenia Sony:

Płatny upgrade jest dostępny zarówno jeśli aktualizujecie wersję z PS4 do PS5 i jeśli kupicie wersję standardową Miles Morales na PS5. Sony podkreśla też, że wersja z PS4 uruchomi się na PS5, tyle, że nie będzie wersją zupgrade’owaną. Chęć posiadania Remastera oznacza w którymś momencie konieczność zakupu wersji Miles Morales.

Nie wiem co w tej sytuacji jest gorsze – stopień skomplikowania (żeby gracz się nie połapał?) czy po prostu wyciąganie kasy za każdą kolejną wersję… A jakie jest Wasze zdanie w tej kwestii?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceKotaku
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię