Strona głównaGryAktualnościAktor pozywa twórców Fortnite’a

Aktor pozywa twórców Fortnite’a

Epic Games w ostatnich dniach musiało zmierzyć się z ogromną falą krytyki z powodu dodania do Fortnite’a miecza Infinity Blade. Teraz do tego dojdzie jeszcze pozew sądowy od jednego z aktorów. Chodzi o to samo, co zazwyczaj, czyli prawo własności intelektualnej.

Jeśli jesteście zbyt młodzi, to możecie nie pamiętać serialu Prince of Bel-Air, który w polskiej wersji nazywał się Bajer z Bel-Air. Był on nagrywanych w latach 1990-1996 i dzięki niemu poznaliśmy między innymi Willa Smitha. Razem z nim, jako Carlton Banks, występował w serialu Alfonso Ribeiro. I to właśnie on pozywa Epic Games. Co ciekawe, sprawę będzie prowadzić firma prawnicza Pierce Bainbridge Beck Price & Hecht LLP, czyli tak sama, która pozwała już Epic Games w imieniu rapera 2 Milly.

Zresztą sprawa dotyczy tego samego, czyli bezprawnego wykorzystania dzieła aktora. Chodzi o charakterystyczny taniec, który wykonywał jego bohater w serialu. W grze jest on znany pod nazwą Fresh.

– Epic zarabia na treściach w grach, w tym na emotce Fresh. Jednak firma nie zapłaciła za możliwość używania tańca, ani nawet nie skontaktowała się z Panem Ribeiro w sprawie pozwolenia na używanie ikonicznych ruchów – czytamy w oświadczeniu firmy prawniczej.

Podobny pozew, dokładniej w tej samej sprawie, został złożony przeciwko 2K Games, ponieważ charakterystyczny taniec aktora jest wykorzystywany w serii NBA2K.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamesN
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię