Strona głównaGryAktualnościS.T.A.L.K.E.R. 2 – pojawiły się nowe informacje o wyczekiwanej grze

S.T.A.L.K.E.R. 2 – pojawiły się nowe informacje o wyczekiwanej grze

Youtuber o pseudonimie Antishnaps opublikował wywiad z twórcami gry S.T.A.L.K.E.R. 2. W trakcie rozmowy studio GSC Game World zdradziło kilka nowych informacji na temat długo wyczekiwanej produkcji.

Jeśli nie podoba Wam się trend dodawania wszędzie trybów Battle Royale (jak np. w Fallout 76) to mamy dobre informacje. S.T.A.L.K.E.R. 2 nie będzie szedł z prądem i modą. W grze nie będzie trybu Battle Royale. Twórcy nie są tym w ogóle zainteresowani. Natomiast bardzo zależy im na tym, aby jak najlepiej oddać ducha wcześniejszych odsłon. To właśnie Cień Czarnobyla, Czyste Niebo i Zew Prypeci są największą inspiracją dla twórców. Chcą oni, aby S.T.A.L.K.E.R. 2 miał unikalną atmosferę, która była obecna we wcześniejszych częściach.

Zobacz: Valve zaprezentowało nową wersję Steam. Jak się Wam podoba?

Twórcy potwierdzili też, że przy okazji pracują nad narzędziami dla miłośników modyfikacji. Oznacza to, że modderzy będą mogli ruszyć do wytężonej pracy, aby wzbogacić grę o własne pomysły i projekty. Czy od razu po premierze? Tego nie wiemy. Czasami takie narzędzia są odkładane na dalszy plan, bo jednak priorytetem jest sama gra. S.T.A.L.K.E.R. 2 ma być też niezwykle nowoczesny, chociaż nie wiadomo czy studio zamierza wykorzystać możliwości Ray Tracingu i fotogrametrii. Ale biorąc pod uwagę, że premiera nie odbędzie się zbyt szybko, to można założyć, iż jest na to spora szansa.

Zobacz: Cyberpunk 2077 – chińskie gadżety z gry zalewają rynek

Poza tym dowiedzieliśmy się, że S.T.A.L.K.E.R. 2 nie będzie obsługiwał VR-u. Data premiery gry nie jest jeszcze znana, ale na ten moment w planach jest 2022 rok.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię