Advertisement
Strona głównaGryAktualnościStalker Online: serwery gry padły ofiarą ataku hackerów

Stalker Online: serwery gry padły ofiarą ataku hackerów

Z raportu Cybernews wynika, że baza danych graczy gry Stalker Online padła ofiarą ataku hackerów. Wyciekło ponad milion wpisów.

SO to to popularne przede wszystkim w Rosji, darmowe MMO. Z doniesień serwisu Cybernews wynika, że w wyniku ataku wyciekły dane ponad 1,2 miliona graczy. Oprócz tego, celem cyberprzestępców stało się forum gry, z którego wyciekły dane 136 tysięcy użytkowników. W bazie danych Stalker Online znajdowały się między innymi nazwy użytkowników, hasła, adresy telefonów oraz IP.

Stalker Online
Portal MMO

 

Według Cybernews, dane te wkrótce potem zostały wystawione na jednym z for hackerskich. Późniejsze dochodzenie potwierdziło, że chodzi o dane wykradzione od społeczności gry. Od ataku minął ponad miesiąc, aktualnie baza nie jest już dostępna, a poszkodowani użytkownicy już dostali wiadomości z prośbami o zmianę haseł.

Zobacz: STALKER 2 – prace idą zgodnie z planem, nawet w trakcie pandemii

Nie ma dowodów na wykradzenie innych, bardziej wrażliwych danych – mowa tu chociażby o kartach kredytowych i płatniczych. Ale jeśli ktoś używał tych samych loginów i / lub haseł w innych miejscach, powinien oczywiście czuć się podwójnie ostrzeżony. To dotyczy również Was, jeśli graliście kiedykolwiek w Stalker Online.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię