Strona głównaEsportW ten weekend startuje 16. sezon ESL Mistrzostw Polski. A w nim...

W ten weekend startuje 16. sezon ESL Mistrzostw Polski. A w nim – największa jak do tej pory pula nagród i dwie nowe gry

Najbliższa niedziela to data startu fazy zasadniczej kolejnego sezonu ESL Mistrzostw Polski, w którym najlepsi zawodnicy CS:GO, LoL, FIFA 18 i Hearthstone powalczą o laury mistrzów i nagrody finansowe.

A jest o co walczyć, bo w tym sezonie pula nagród wynosi aż 320 tysięcy złotych. 16. sezon ESL Mistrzostw Polski jest wyjątkowy z jeszcze jednego powodu – po raz pierwszy rozgrywki w ramach Mistrzostw zostaną pokazane w TVP Sport.

Rozgrywki CS:GO rozpoczną się od meczu nowej drużyny TaZ-a – Team Kinguin – z ekipą PACT. Łącznie mistrzostwa Polski CS:GO to siedem kolejek, rozgrywanych w niedziele i poniedziałki. Z całej puli przeznaczonej na Mistrzostwa, na turniej CS:GO przypadnie aż 180 tysięcy złotych, poza tym drużyny będą walczyć o awans do Mountain Dew League – bezpośredniego zaplecza ESL Pro League. To właśnie w ten sposób trafili tam zawodnicy AGO Esports.

Oprócz CS:GO w Mistrzostwach Polski nie mogło zabraknąć League of Legends. Te rozgrywki wystartują dzień później, w poniedziałek, 19 marca. Obrońcami tytułu z poprzedniego sezonu są zawodnicy Illuminar Gaming, ale z pewnością obrona Mistrzostwa nie będzie łatwym zadaniem. Tu również rozegranych zostanie siedem rund, a pula nagród to 80 tysięcy złotych. W przypadku LoL-a dwa najlepsze zespoły będą miały okazję zaprezentować swoje umiejętności na arenie europejskiej – Mistrz Polski trafi bezpośrednio do Pucharu Europy, natomiast drużyna z 2. miejsca trafi do kwalifikacji.

Do tej pory ESL Mistrzostwa Polski obejmowały dwa tytuły – CS:GO i LoL. Od 16. sezonu pojawią się kolejne dwie gry: FIFA 18 oraz Hearthstone. Dla zawodników rywalizujących w FIFA 18 przeznaczono pulę nagród wysokości 40 tysięcy złotych, natomiast najlepsi gracze Hearthstone podzielą między siebie pulę wynoszącą 20 tysięcy złotych. Więcej informacji o tych turniejach pojawi się wkrótce.

Oprócz nagród pieniężnych oraz slotów w zagranicznych rozgrywkach zawodnicy i drużyny otrzymają inne „bonusy”. Będzie to tzw. „pakiet promocyjny”, w którym znajdą się między innymi kampanie reklamowe i artykuły na Cybersport.pl, jak również działania na rzecz tych zawodników i drużyn w mediach społecznościowych ESL Polska.

Kto ma Waszym zdaniem największe szanse na triumf w kolejnym sezonie ESL Mistrzostw Polski?

Źródło: ESL

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię