Strona głównaGryAktualnościStar Wars: Battlefront 3 – nigdy nie powstanie?

Star Wars: Battlefront 3 – nigdy nie powstanie?

Jeżeli czekaliście na Star Wars: Battlefront 3 to niestety mamy złą wiadomość. EA nie wyraziło zgody na rozpoczęcie prac.

Na szczęście na razie są to niepotwierdzone informacje pochodzące od Toma Hendersona, znanego jako ten dobrze poinformowany na temat gier DICE oraz serii Battlefield. Według niego szwedzkie studio nie zdobyło rekomendacji EA do rozpoczęcia prac nad grą.

Powodem braku zgody miałby być koszty licencyjne, według źródła Hendersona Star Wars: Battlefront 3 musiałby sprzedać się o 20% lepiej żeby zarobić tyle co inne gry, tworzone wydawane przez EA.

Zobacz: Halo Infinite – Forge i kampania co-op pojawią się co najmniej w maju 2022

Henderson przypomina, że w zeszłym roku z DICE odeszło wiele kluczowych osób związanych z serią. Byli to m.in. dyrektor kreatywny Dennis Bränvall, projektant rozgrywki Christian Johannesé i główny projektant postaci Guillaume Mroz. To samo w sobie pokazuje jak małe szanse są na stworzenie sequela.

Obecnie EA ma pracować nad dwiema innymi grami osadzonymi w uniwersum Star Wars. Obie mają być grami dla jednego gracza, co mogłoby wskazywać, że jedną z nich jest kontynuacja Star Wars Jedi: Fallen Order.

Jak na razie EA nie odniosło się do tych informacji. Dlatego warto trzymać do tego dystans.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię