Strona głównaGryAktualnościStar Wars Jedi: Ocalały – kontynuacja gry już w produkcji?

Star Wars Jedi: Ocalały – kontynuacja gry już w produkcji?

Bazując na podstawie ofert p[racy zmieszonych przez Respawn Entertainment można wywnioskować, że studio pracuje właśnie nad kontynuacją Star Wars Jedi: Ocalały.

Według informacji przekazanych przez serwis Exputer na stronie dewelopera zamieszone są oferty pracy, które wskazują na to, że trwają prace nad kolejną częścią Jedi Star Wars. Wśród wymagań na stanowisko wymieniona jest znajomość silnika UE5, co jest dobrą wiadomością i sugeruje, że studio w końcu odejdzie od leciwego już UE4.

W samych opisach stanowisk deweloper nie szasta tytułami, jednak nie jest to dziwne. Jednak czytając między wierszami można wywnioskować, że chodzi o kontynuację Ocalałego lub przynajmniej dodatek DLC. Chociaż pierwsza część nie miała żadnego dodatku, zatem dlaczego dwójka miałaby go mieć?

Zresztą jeszcze w marcu tego roku reżyser serii – Stig Asmussen przyznał, że chciałby zrobić z Jedi Star Wars trylogię. Fabuła dwójki również sugeruje, że to jeszcze nie koniec przygód Cala. Jak stwierdził wtedy Stig:

Mieliśmy całkiem dobre pojęcie, w jakich ramach czasowych umieścić Ocalałego, jaka będzie stawka, ton opowieści, przeciwności czekające na Cala, a także to, jak zareaguje reszta załogi. Mamy też pomysły na to, co moglibyśmy zrobić dalej.

Dodał wtedy także, że kolejna gra byłaby świetną okazją do przejścia na UE5. Jednak nawet jeżeli prace nad grą trwają to raczej nie powinniśmy spodziewać się szybkiej premiery. Druga odsłona miała swoją premierę trzy lata po wyjściu jedynki. Jeżeli prace nad trójką szły by z tą samą prędkością to premiery kolejnego Jedi Star Wars możemy spodziewać się najwcześniej w 2026 roku. Tak czy inaczej warto będzie poczekać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię