Strona głównaKonsoleRPCSX – emulator PS4 coraz bliżej

RPCSX – emulator PS4 coraz bliżej

Już niedługo gracze PC będą mogli na swoich maszynach uruchomić gry, które dotąd były dostępne tylko na PS4. Powstaje nowa wersja emulatora PlayStation, która obsłuży gry z PS4.

Emulator gier PS3 o nazwie RPCS3 działa już od 2011 roku. Dzięki ciągłemu rozwojowi projektu w zeszłym roku twórcy emulatora umożliwili uruchomienie każdej gry wydanej na tę konsolę. Teraz nadszedł czas iść o krok dalej. Twórca emulatora bierze się teraz za PS4.

Podobnie jak poprzednia wersja także RPCSX będzie pisany w C++. W obecnej fazie emulator nie uruchamia jeszcze żadnej gry z PS4. Według informacji z GitHub obecna wersja dostępna jest dla systemu Linux i na razie nie wiadomo, kiedy będzie w stanie uruchomić jakikolwiek tytuł. Może to zająć nawet kilka lat.

Tak czy inaczej jest to dość dobra wiadomość, bo będzie można zagrać w tytuły, które nie są i ze względu na wiek konsoli raczej już nie będą udostępnione na PC. Prace nad emulatorem ułatwia fakt, że konsola PS4 to architektura x86, czyli tak jak współczesne komputery PC. Co więcej, równolegle rozwijane są także inne emulatory, wśród których wymienić można Orbital, GPCS4 oraz fpPS4.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePC Gamer
SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię