Strona główna Gry Aktualności Star Wars Squadrons nie będzie miała absolutnie żadnych mikrotransakcji

Star Wars Squadrons nie będzie miała absolutnie żadnych mikrotransakcji

Pierwsze informacje na ten temat pojawiały się już przy okazji pokazu gameplay Star Wars Squadrons na EA Play, ale teraz mamy oficjalne potwierdzenie. W grze nie będzie żadnych mikrotransakcji.

Słowa te można uznać za oficjalne i potwierdzone stanowisko firmy, ponieważ wypowiedział je dyrektor kreatywny, Ian Frazier. Według jego wypowiedzi, gra nie została zbudowana wokół strategii gry-usługi.

Zobacz: SW: Squadrons tylko z widokiem FPS

Squadrons w dalszym ciągu będzie miała zawartość do odblokowania i to dwojakiego rodzaju – kosmetyczną oraz modyfikacje. Jednak żadne z nich nie będą dostępne w ramach mikrotransakcji. Najwyraźniej firma wyciągnęła mocną nauczkę z afery wokół Battlefronta 2 i już nigdy więcej nie planuje popełnić tego samego błędu.

“Nasze aktualne nastawienie jest bardzo oldschoolowe. Cena STar Wars Squadrons będzie oscylować wokół 40 dolarów i chcemy, by za tą cenę otrzymali kompletne doświadczenie. Na zasadzie – dajecie nam 40 dolarów, my dajemy Wam grę, którą pokochacie. Dziękujemy. To tyle. Gry nie budujemy wokół strategii gry-usługi. Doświadczenie jest zbudowane wokół kompletnej i świetnej gry. Nie twierdzę, że nigdy do niej niczego nie dodamy – być może tak zrobimy, ale nie na zasadach gry-usługi.”

Stwierdzenie, że Star Wars Squadrons nie będzie grą-usługą w dalszym ciągu jest bardzo szerokie. Jednak kolejny twórca wyraża jednomyślność ze słowami Fraziera – jego przekaz jest bardzo jasny: zero mikrotransakcji:

Mówi się, że tylko krowa nie zmienia poglądów i być może kiedyś, w przyszłości twórcy jednak zmienią zdanie. Jednak z pewnością problematycznego elementu współczesnych gier z pewnością nie uświadczymy w momencie wypuszczenia gry na rynek. Można też ufać, że wnioski wyciągnięte po aferze z Battlefrontem 2 odznaczyły na tyle mocne piętno, że temat lootboxów i mikrotransakcji mamy przy okazji Star Wars Squadrons na długo z głowy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE