Strona głównaGryAktualnościStarCraft: Mass Recall: fani stworzyli remake SC 1 w drugiej części

StarCraft: Mass Recall: fani stworzyli remake SC 1 w drugiej części

Oddani fani serii odtworzyli pierwszą część StarCraft w sequelu. Remake nosi tytuł StarCraft: Mass Recall i jest w pełni grywalny.

W mijającym tygodniu wypuszczona została wersja 8.0 projektu. Zawiera 59 map ze StarCraft: Brood War, w tym dodano 3 wcześniej usunięte oraz 6, które były częścią demo z 1998 roku. Do gry przeniesiono wszystkie dialogi z oryginalnej gry, natomiast poziom trudności zmodyfikowano na potrzeby współczesnych strategii.

StarCraft Mass Recall

Oprócz StarCraft: Mass Recall warto zainteresować się także modem Enslavers Redux. Zawiera 4 części i 9 map, w których opisana jest kampania frakcji Enslavers. Zobaczymy w niej nowe misje, bohaterów i rozbudowaną fabułę, która prowadzi do tego co działo się w StarCraft 2: Wings of Liberty. Obie modyfikacje są w pełni kompatybilne ze StarCraftem 2 i znajdziecie je – Mass Recall tutaj, a Enslavers Redux tutaj.

Zobacz: Blizzard wstrzymuje aktywne wsparcie dla Starcraft II

Tradycja modyfikacji do StarCrafta jest bardzo długa – już w 2017 roku sam Blizzard wypuścił zremasterowaną wersję jedynki, a w 2019 StarCraft: Cartooned – z grafiką niczym w telewizyjnych kreskówkach.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię