Strona głównaKonsoleSteam Deck pozwoli kopiować gry za pomocą WiFi

Steam Deck pozwoli kopiować gry za pomocą WiFi

Posiadacze wolniejszych łączy internetowych lub z limitem danych mogą odetchnąć z ulgą. Steam Deck będzie teraz umożliwiał pobranie gry z innego urządzenia znajdującego się w tej samej sieci WiFi.

Valve usprawniło proces kopiowania gier pomiędzy Steam OS a Windows. W najnowszej aktualizacji urządzenia pojawiła się opcja kopiowania gier z wykorzystaniem lokalnej sieci WiFi, a więc bez konieczności pobierania gry z Internetu.

Jak czytamy w komunikacie:

Właśnie wydaliśmy aktualizację beta na Steam i Steam Deck, która zawiera nową funkcję: Transfer gier w sieci lokalnej.

Dzięki temu użytkownicy Steam mogą instalować gry bezpośrednio z jednego komputera na drugi przez sieć lokalną, bez konieczności pobierania i instalowania z Internetu.

Transfery gier w sieci lokalnej są świetne dla właścicieli Steam Decków, gospodarstw domowych z wieloma użytkownikami Steam, akademików, imprez LAN itp. Koniec zmartwień o przepustowość lub limity danych, gdy wszystkie potrzebne pliki są w pobliżu.

Po aktualizacji, Steam sprawdzi czy pliki gry dostępne są na komputerach podłączonych do tej samej sieci lokalnej. Jeżeli tak to zacznie je pobierać bezpośrednio z komputera. Jeżeli nie, dopiero wtedy będzie pobierał pliki bezpośrednio z serwerów Steam. W przypadku gdyby komputer dawca w czasie tego procesu został odłączony to proces pobierania będzie kontynuowany z serwerów Valve.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię