Strona głównaKonsoleSteam Deck – problemy z działaniem Wiedźmin 3 i Valheim

Steam Deck – problemy z działaniem Wiedźmin 3 i Valheim

W bazie danych Steam dodano informacje na temat weryfikacji gier pod kątem wydajności na Steam Deck. Niestety w Wiedźmina 3 i Valheim nie zagramy bezproblemowo.

Premiera Steam Deck zaplanowana jest na luty. Przenośna konsola powinna bezproblemowo odpalić prawie całą bibliotekę gier Steam. Z naciskiem na powinna i na prawie całą bibliotekę. Urządzenie nie będzie dawało możliwości grania w gry VR i niestety nie wszystkie gry będziemy mogli uruchomić bez problemów.

W bazie danych Steam pojawiły się zweryfikowane informacje na temat działania wybranych tytułów na urządzeniu Valve. Można je sprawdzić za pośrednictwem SteamDB. Wśród 67. zweryfikowanych produkcji tylko 38 działa bez problemów, są to m.in. Portal 2, Total War: Warhammer II. 24 pozycje uruchomimy z mniejszymi lub większymi problemami. Dotyczy to najczęściej nieczytelnych tekstów. Zdarzają się też problemy z kontrolerem. Tak właśnie jest w przypadku Wiedźmina 3, który nie obsługuje zewnętrznych kontrolerów oraz Valheim – nieoprawne oznaczenie przycisków.

Zobacz: Fan zbudował z klocków LEGO PS5 i Xbox Series X

Na koniec zostało pięć gier, których nie odpalimy na Steam Deck są to cztery tytuły VR (co zresztą jest zrozumiałe) i Persona 4: Golden. Ten ostatni przypadek jest dość dziwny, ponieważ Persona 4 znajduje się na liście kompatybilności z Protonem, aplikacją pozwalającą na uruchomienie gier Windows na Linux, który jako SteamOS napędzę Steam Deck. Jak się okazuje problem związany jest z kodowaniem filmów w grze i jest znany od dawna, przez co raczej nie ma co liczyć na jego naprawienie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię