Strona głównaKonsoleSteam Deck: użytkownik prawdopodobnie może sam wymienić wewnętrzny dysk SSD

Steam Deck: użytkownik prawdopodobnie może sam wymienić wewnętrzny dysk SSD

Steam Deck wywołał spore poruszenie w świecie gier. Mimo starań Valve, skalperzy sprzedają zamówione egzemplarze wysoko powyżej nominalnej ceny.

Oficjalna data realizacji zamówienia na Steam Deck już przesunęła się z grudnia tego roku na nieokreślony moment w 2022, szczególnie w przypadku wersji z większym dyskiem, o pojemności 512 GB. Okazuje się jednak, że wewnętrzny dysk M.2 można wymienić na inny i w ten sposób skrócić sobie czas oczekiwania na realizację zamówienia.

Zobacz: Steam Deck umożliwi rozbudowę SSD i nie będzie miał problemów z analogami

Tak przynajmniej wynika z korespondencji jednego z użytkowników Reddita z samym Newellem. W odpowiedzi na pytanie czy dysk jest przylutowany do płyty głównej Gabe odpisał, że jedynym połączeniem jest slot 2230 M.2.

Steam Deck

Jeśli powyższe jest prawdą, to nawet po zamówieniu tańszej wersji urządzenia, możemy je na własną rękę wzmocnić. Co prawda oficjalna specyfikacja na stronie mówi, że slot nie został wykorzystany z myślą o “domowym” upgrade i stoją za tym różne powody, jednak taka możliwość jest, chociaż zapewne nie będzie to łatwa czynność.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię