Strona głównaWiadomościHardwareSteam dodaje obsługę kontrolerów PS5 DualSense

Steam dodaje obsługę kontrolerów PS5 DualSense

Według badania, jakie serwis steam przeprowadza wśród swoich użytkowników, osoby używające dodatkowego kontrolera poza myszką i klawiaturą się podwoiła. Dlatego wychodząc im naprzeciw do klienta Steam, dodana została natywna obsługa kontrolera PS5 DualSense

Od dawien dawna, utarło się twierdzenie, że gracze pecetowi do grania używają tylko klawiatury i myszki, ale jeśli weźmiemy pod uwagę ostatnie badanie Steam, to okazuje się, że około 60% graczy do komputera ma podłączony kontroler typu gamepad. Dlaczego tak się dzieje, odpowiedź jest bardzo prosta. Bardzo dużo nowych gier, domyślnie przystosowanych jest do obsługi gamepada, a właśnie obsługa klawiatury oraz myszy dodawane są, jako drugie sterowanie. Stąd granie w takie tytuły jak, Death Stranding czy Horizon Zero Dawn, jest przyjemniejsze na gamepadzie niż na klawiaturze i myszce. Oczywiście nadal pozostają tytuły, które bezwzględnie wymagają myszko i klawiatury, jak np. strategie czasu rzeczywistego, strzelanki pierwszoosobowe, ale całą resztę można wygodnie obsłużyć właśnie gamepadem.

Obsługa PS5 DualSense, aktualnie jest udostępniona beta testerom Steam, ale jej pełna implementacja dla zwykłych użytkowników ma pojawić się na dniach. Mamy nadzieję, że wraz z pełną implementacją otrzymamy wsparcie dla zaawansowanych funkcji haptycznych.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię