Strona głównaGryAktualnościSteam zmienia płatności. Koniec z kupowaniem przez VPN

Steam zmienia płatności. Koniec z kupowaniem przez VPN

Steam po cichu wprowadził zmiany w systemie płatności. Od teraz kupowanie tańszych gier z wykorzystaniem VPN-a będzie bardzo utrudnione lub wręcz niemożliwe.

Steam ma ciekawą politykę jeśli chodzi o ceny gier na platformie. Te są w dużej mierze uzależnione od regionu, z którego pochodzi dany gracz. W biedniejszych państwach często za ten sam tytuł trzeba zapłacić sporo mniej pieniędzy. Teoretycznie ma to sporo sensu i jest atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób, które miały mniej szczęścia pod względem miejsca urodzenia. W praktyce mechanizm był wykorzystywany przez użytkowników, którzy za wszelką cenę chcieli zaoszczędzić. Wystarczyło uruchomić VPN-a z odpowiednio ustawioną lokalizacją i tańsze gry stały przed graczami otworem. To oczywiście łamało regulamin usługi, który zabrania tego typu praktyk.

– Zgadzasz się, że nie będziesz używać proxy IP ani innych metod do ukrycia swojego miejsca zamieszkania, czy to w celu obejścia ograniczeń geograficznych dotyczących zawartości gry, zakupu po cenach nie mających zastosowania w Twoim regionie lub w jakimkolwiek innym celu. Jeśli to zrobisz, Valve może zablokować dostęp do Twojego Konta – głosi regulamin Steam.

W ostatnich tygodniach doszło wręcz do zwiększenia ceny Horizon Zero Dawn na Steamie właśnie w biedniejszych regionach. Co prawda ani Sony, ani Valve oficjalnie tego nie potwierdzili, ale wiele osób podejrzewa, że chodziło o wykorzystywaniem VPN-ów do obniżenia ceny gry. Jednak z tym już koniec. Steam wprowadził zmiany, przez które dostęp do tańszych gier z biedniejszych regionów stał się bardzo utrudniony, a dla wielu osób wręcz niemożliwy.

Od teraz koniecznie będzie dokończenie transakcji za pomocą karty płatniczej pochodzącej z tego samego kraju, z którego rzekomo dokonujesz zakupu. Oznacza to, że ustawiają za pomocą VPN-a np. rosyjskiego serwera będziemy musieli zapłacić również rosyjską karta płatniczą. To ogromne utrudnienie dla wszystkich graczy, którzy próbowali w ten sposób oszukiwać mechanizm Steama. Nie jest to może coś, czego nie da się przeskoczyć, ale „oszczędzanie” na grach będzie trudniejsze.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamesN
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

2 KOMENTARZE

  1. EPIC STORZE !!!
    Przepraszam Cię za wszystkie hejty jakie na ciebie wylałem !
    Przyjmij mnie do siebie bo , Steam mnie już nie chcę ;(

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię