Strona głównaGryAktualnościSteam planuje uruchomić usługę grania w chmurze?

Steam planuje uruchomić usługę grania w chmurze?

Pliki znalezione w najnowszej wersji beta Steama sugerują, że platforma może szykować się do wprowadzenia usługi grania w chmurze. Tym samym stworzyłaby konkurencję dla Google Stadia oraz Nvidia GeForce Now.

Pavel Djundik, znany dataminer, znalazł w kodzie najnowszej beta wersji Steama ciekawe informacje. Wygląda na to, że największa platforma z grami na PC szykuje się do uruchomienia usługi grania w chmurze Steam Cloud. Dla wielu osób, które dysponują słabszymi komputerami mogłaby to być ciekawa alternatywa, w której sama gra uruchomiona byłaby na zewnętrznym serwerze i tylko streamowania na ekran naszego komputera.

W kodzie wersji beta Steama znajdują się zapiski na temat wersji testowej usługi grania w chmurze, a także dostępnego jeszcze czasu grania. Oczywiście na ten moment nie musi to nic oznaczać, ale trudno uwierzyć, że takie zapiski w kodzie znalazły się przez przypadek lub bez powodu. Być może Steam szykuje się do uruchomienia konkurencji dla Google Stadia oraz Nvidia GeForce Now. Biorąc pod uwagę liczbę dostępnych na platformie gier, byłaby to bardzo poważna konkurencja.

Niestety, na ten moment nie wiemy nic więcej. Nie znamy ewentualnej daty uruchomienia Steam Cloud, listy dostępnych gier czy tym bardziej ceny. Prawdę mówiąc nie możemy mieć nawet pewności, że Steam rzeczywiście nad czymś takim pracuje, więc powyższe informacje traktujcie z przymrużeniem oka. Jednak wyraźnie coś jest na rzeczy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię