Strona głównaWiadomościSteam ma już 33 mln użytkowników dziennie

Steam ma już 33 mln użytkowników dziennie

W trakcie Casual Connect Steam, ustami Toma Giardino, pochwalił się swoimi wynikami. Te z roku na rok są coraz lepsze. Już teraz każdego dnia na platformie loguje się około 33 mln użytkowników.

Tom Giardino to człowiek odpowiedzialny w Valve za rozwój biznesowy i marketing. Odpowiada między innymi za Steama. W trakcie imprezy Casual Connect pochwalił się on aktualnymi wynikami cyfrowej platformy. Według jego słów każdego dnia na Steama loguje się średnio 33 mln użytkowników, a liczba jednocześnie zalogowanych to około 14 mln. To wyniki dużo lepsze niż chociażby 2 lata temu, gdy w jednym momencie aktywnych było średnio 8,4 mln graczy. W miesiącu daje to 67 mln unikalnych użytkowników, czyli więcej niż na Xbox Live (53 mln), ale mniej niż na PlayStation Network (70 mln).

Giardino dodało, że od stycznia 2016 roku na Steamie przybyło w sumie 27 mln płacących użytkowników, czyli takich, którzy kupili nową grę lub korzystają z tytułów darmowych, ale za to wybierają transakcje cyfrowe wewnątrz gier. Warto jeszcze wspomnieć o jednej liczbie – 125 mln. Właśnie tyle osób było kiedykolwiek aktywnych na Steamie. Aktualnie aż 17 procent użytkowników Steamie pochodzi z Azji, głównie Korei Południowej, Chin oraz Japonii. W tym regionie platforma cyfrowa notuje największe wzrosty.

Źródło: Games Industry

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię