Strona głównaGryAktualnościSteam – nowy klient ułatwia zarządzenia grami na dyskach

Steam – nowy klient ułatwia zarządzenia grami na dyskach

Gracze mają możliwość testowania nowej wersji klienta Steam. Kolejna iteracja to odświeżony i bardziej przejrzysty interfejs oraz łatwiejsze zarządzenie instalacją gier na dyskach.

Od wczoraj gracze mają możliwość pobrania nowej beta wersji klienta Steam. Znalazło się w niej kilka udogodnień, które powinny przypaść wielu użytkownikom do gustu. Jeżeli chcecie sprawdzić to sami wystarczy przejść do Steam -> Ustawienia -> Konto. Następnie w zakładce Udział w testach beta zaznaczamy Steam Beta Update. Po tym pobierze się automatycznie nowa wersja Steam.

Zobacz: Mothership i Train Sim World 2 za darmo

Co nowego na Steam?

Zmienił się menedżer pobierania, który pokazuje teraz cały proces pobierania gry oraz informuje o ukończeniu procesu. Dotychczas zdarzało się, że pokazywało tylko to co aktualnie jest pobierane, a w przypadku gdy nie mieliśmy miejsca na dysku pobieranie „trwało” w nieskończoność. Dodatkowo teraz aktualizacja będzie informowała co zawiera, tzn. czy jest to dodatkowa zawartość, czy aktualizacja bezpieczeństwa etc. Kolejkę możemy teraz ustawiać za pomocą przeciągania gier myszką.

steam Zmienił się także menedżer pamięci, który umożliwia teraz wgląd do gier, jakie mamy zainstalowane na poszczególnych dyskach oraz ile miejsca zajmuje gra.

steam

Z innych nowości, odświeżono paletę barw oraz lekko poprawiono wygląd menu, dzięki czemu jest bardziej czytelny, również dla osób niedowidzących. Pełną listę zmian znajdziecie TUTAJ.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię