Advertisement
Strona głównaGryAktualnościSteam z największą liczbą graczy w swojej historii. Nowy rekord!

Steam z największą liczbą graczy w swojej historii. Nowy rekord!

Steam właśnie pobił rekord w liczbie jednocześnie zalogowanych na platformie graczy. Tym samym udało się poprawić wynik sprzed ponad dwóch lat.

Według SteamDB w niedzielę 2 lutego o godzinie 15:20 czasu polskiego na Steamie było zalogowanych jednocześnie 18 801 944 graczy. To nowy rekord. Poprzedni został ustalony jeszcze w styczniu 2018 roku, czyli ponad 2 lata wcześniej. Wtedy na Steamie zalogowanych było nieco ponad 18,5 mln graczy jednocześnie.

Zobacz: Steam na Chrome OS? Google nad tym pracuje

Co ciekawe, udało się poprawić wynik w liczbie jednocześnie zalogowanych graczy, ale już nie w liczbie grających w tym samym momencie osób. W niedziele było to zaledwie 5 956 968 graczy. Pozostałe prawie 13 mln było na Steamie, ale w nic nie grali. Tymczasem w styczniu 2018 roku ponad 7 mln osób miało uruchomioną jakąś grę. Zatem do poprawy tego wyniku sporo jeszcze brakuje.

Nie wiemy też w co dokładnie grali wtedy użytkownicy Steama, ale najpopularniejsze w tym momencie produkcje to: Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2, PlayerUnknown’s Battlegrounds, Grand Theft Auto 5 oraz Monster Hunter: World. Powyższe informacje są o tyle ciekawe, że jeszcze niedawno mówiło się o spadającym zainteresowaniu graczy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceSteamDB
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię