Strona głównaGryAktualnościSteam – platforma rozwija się coraz wolniej, spada też zainteresowanie graczy

Steam – platforma rozwija się coraz wolniej, spada też zainteresowanie graczy

Na Steam w ubiegłym roku pojawiło się więcej gier niż w 2018, jednak tempo wzrostu platformy nadal spada w porównaniu do lat ubiegłych. Gracze kupują również coraz mniej gier.

Według informacji przekazanych przez serwis SteamSpy w 2019 roku na Steam trafiło 8415 gier. Z kolei rok 2018 zakończył się 8167. dodanymi grami. Liczba dodawanych gier rośnie, jednak nie przekłada się to na tempo wzrostu, które spada i jest najniższe od 2014 roku i zanotowano wtedy wzrost z 557 na 1609 gier. Od 2014 co roku pojawiało się średnio o 2000 gier więcej niż w poprzednim.

Zobacz: Czy Escape from Tarkov pojawi się na Steamie?

Serwis podaje również , że w ubiegłym roku gracze zakupili na platformie 127 milionów gier. W tej wartości uwzględnione są wszystkie kopie gier wypuszczonych w danym roku i nabytych przez graczy dożywotnio przez zakup, darmowe pobranie lub otrzymane w ramach prezentu. Dla porównania w 2018 nabyto aż 242 miliony gier na Steam.

Zobacz: Wiedźmin 3 pobił kolejny rekord na Steam

Jedną z przyczyn może być uruchomienie własnej platformy przez Epic oraz sprzedaż tytułów na wyłączność. Wśród innych przyczyn podawane jest uznanie niektórych tytułów jako usług, z dłuższym okresem żywotności.

Co więcej, zarówno średnia, jak i mediana cen gier na Steam w 2019 roku jest wyższa o 1 dolara niż roku poprzedzającym. Może to wynikać z pojawienia się na platformie mniejszej liczby tańszych gier. A Wy kupujecie gry bezpośrednio na Steam?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię