Strona głównaWiadomościRozrywkaSerial Wiedźmin – twórcy jednak inspirowali się grami CD Projekt RED

Serial Wiedźmin – twórcy jednak inspirowali się grami CD Projekt RED

Chociaż serial Wiedźmin na Netflixie jest adaptacją książek Andrzeja Sapkowskiego, to jego twórcy inspirowali się również grami CD Projekt RED, a konkretnie to trzecią odsłoną serii. Przyznała to Lauren S. Hissrich, czyli showrunnerka serialu.

Uważni widzowie, którzy znają gry CD Projekt RED, na pewno wyłapali kilka mniejszych lub większych nawiązań do gier. Najbardziej oczywista jest scena w wannie z Wiedźmina 3, ale nie brakowało też muzyki z Dzikiego Gonu. Teraz Lauren S. Hissrich przyznała, że wzięła z gier coś jeszcze.

Zobacz: Sapkowski miał minimalny wpływ na serial Wiedźmin i to na własne życzenie

Showrunnerka serialowego Wiedźmina pojawił się w podcaście „The Writer Experience”, w trakcie którego dowiedzieliśmy się wiele na temat samego procesu tworzenia tego typu dzieła. Jednak graczy najbardziej powinna interesować sama końcówka programu. To właśnie wtedy Lauren S. Hissrich przyznała, że co prawda serial to adaptacja książek, ale też w pewien sposób inspirowała się grami, chociaż sama nie jest graczem.

– Wzięłam wygląd świata. To prawdopodobnie największa rzecz jaką zaczerpnęłam z gier. Często ludzie myślą o fantasy jako bardzo brudnym, mrocznym i niesamowicie ciemnym, a prawda jest taka, że Wiedźmin ma wiele kolorów i wiele światła – powiedziała Hissrich.

Oczywiście Wiedźmin 3: Dziki Gon potrafi być grą mroczną, brudną i przerażającą, ale rzeczywiście trudno nie zauważyć, że w wielu miejscach jest też produkcją kolorową, jasną, a momentami wręcz zabawną.

– Właśnie to zobaczyłam w grze, jak piękny potrafi być ten świat. To piękna równowaga fantasy. To jest prawdziwy świat, prawda? Nawet jeśli w prawdziwym świecie wydarzy się jakaś tragedia, to słońce nadal wschodzi i nadal świeci. Wciąż potrafi być też piękne, nawet jeśli źle się dzieje – dodała showrunnerka serialu.

Poza tym Lauren S. Hissrich dodała, że zależało jej też, aby gracze również dostali coś dla siebie. Dlatego w serialu jest wiele easter eggów, które nawiązują do produkcji CD Projekt RED. Pamiętajcie też, że Netflix szykuje nie tylko kolejne sezony serialowego Wiedźmina, ale również animację, która opowie historię Vesemira.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamesN
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię